Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Офшорне підприємство платитиме Бабчинецькій ОТГ близько мільйона гривень на рік

Офшорне підприємство платитиме Бабчинецькій ОТГ близько мільйона гривень на рік

Одна з найважливіших переваг створення територіальної об’єднаної громади (ОТГ) – це приєднання земель за межами сіл, які раніше їм не належали, а це сотні гектар. Що робити з цими землями, кожна громада вирішує на власний розсуд. Найпростіший спосіб – це знайти орендаря, який одразу візьме в оренду десятки чи сотні гектар. Кошти, отримані від оренди землі, будуть поповнювати бюджет громади.  Сьогодні розповімо як цим шансом скористалася Бабчинецька ОТГ

На південній околиці Моївки знаходиться закинута ферма, яка розташовується на земельній ділянці площею 27 гектар.

Бабчинецька сільська рада на підставі рішення 30 сесії 8 скликання від 13 травня 2019 року  передає, а орендар ТОВ «Сан Груп Плюс» приймає в оренду земельну ділянку для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ та організацій. ТОВ «Сан Груп Плюс» бере цю ділянку для розміщення сонячної електростанції.

Договір про передачу земельної ділянки був підписаний 20 травня 2019 року на 25 років. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 8 670 406 гривень. Річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється в розмірі 11 відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Тобто, бюджет Бабчинецької ОТГ від оренди цієї земельної ділянки у рік буде отримувати майже мільйон гривень. Є важливий нюанс, що таку суму за оренду земельної ділянки підприємство ТОВ «Сан Груп Плюс» буде сплачувати не завжди. Зараз земельна ділянка не внесена у межі села Бабчинці. Коли дана ділянка буде вже у складі села Бабчинці, підприємство буде сплачувати 4 відсотка річних протягом 5 років знаходження в межах села – 346 816,24 гривень. Починаючи з шостого року розмір орендної плати збільшується на 0,5 відсотка щорічно до досягнення розміру орендної плати  сім відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а це 606 928,42 гривні. Орендна плата за землю вноситься орендарем з дати укладення договору щомісячно з розрахунку щомісяця, 1/12 від розміру річної орендної плати. Зараз ця сума складає 79 478,8 гривень.

Окрім цього, 30 травня 2019 року між підприємством та сільської радою була підписана угода про соціальне економічне партнерство на 2019-2023 роки. Предметом цієї угоди є взаємне соціальне економічне партнерство сторін щодо здійснення розвитку соціально-економічних умов сільської ради в рамках та відповідно до меморандуму про співпрацю та програми, ТОВ «Сан Груп Плюс» повинні виплати на рахунок сільради 100 000 гривень до 1 червня 2019 року. За 2020-2023 роки підприємство повинно сплатити сільській раді до 31 грудня 2019 року 400 000 гривень.

Станом на початок вересня 2019 року, сільрада повинна була отримати від підприємства три щомісячних платежу за оренду землі загальною сумою 238 436 гривень і плюс 100 000 гривень соціальної співпраці.

Один відгук про “Офшорне підприємство платитиме Бабчинецькій ОТГ близько мільйона гривень на рік

  1. село Моївка

    Чому ферма знаходиться на Південній околиці села Моївки? Якщо ферма знаходиться на території села Бабчинці по вулиці Садова.В нашій ОТГ все робиться обманним шляхом ,без згоди людей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *