Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Open Data Picnic у Вінниці відбувся під тропічними пальмами

Open Data Picnic у Вінниці відбувся під тропічними пальмами

Злива не завадила вінницьким активістам та журналістам взяти участь в обговоренні проблем відкритих даних, яке відбулося 22 вересня у форматі Open Data Picniс. Цей захід, який довелося проводити в офісі через негоду, Агенція журналістських розслідувань провела у рамках проекту Мережі центрів громадського контролю «ДІЙ!» та циклу тренінгів Інституту розвитку регіональної преси з реформи децентралізації.

Учасники заходу розмістилися посеред офісу на пледах та каріматах, обставлених тропічними рослинами у вазонах. Організатори продемонстрували презентацію «Open Data: відкриті питання про відкриті дані». Основні тези – що є відкритим даними, різниця між відкритістю даних та відкритими даними, приклади використання відкритих даних, перелік відкритих даних, що має бути оприлюднені відповідно до Постанови Кабінету Міністрів №835 та застосування відкритих даних у журналістській практиці та у роботі громадських активістів.

Оновити у пам`яті та закріпити цю інформацію учасникам Picnic`а допомогла Open Data Game.
Головним етапом заходу стало обговорення діяльності Вінницької міської ради у розрізі відкритості даних.

Як відомо, протягом останнього часу ВМР під впливом громадськості прийняла низку нормативних актів, спрямованих на реалізацію положень законодавства у цій сфері. Крім того, Вінниця приєдналася до міжнародної Хартії Відкритих Даних.

Але попри такі позитивні зрушення, низка даних досі залишається закритою, наголошували під час дискусії учасники Picnic`а. Зокрема, відсутні відкриті переліки об`єктів нерухомого комунального майна, вільних земельних ділянок під забудову, не повністю та у невідповідному форматі оприлюднені основні положення Генерального плану Вінниці.
Тож головною задачею, яку окресили для себе журналісти та активісти, є подальша взаємодія із відповідальними особами Вінницької міської ради та стимулювання їх до активізації роботи у напрямку відкритості даних.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *