Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » П`ять тендерів «Вінницяміськтеплоенерго» із закупівлі труб виграла Корпорація «Енергоресурс-Інвест»

П`ять тендерів «Вінницяміськтеплоенерго» із закупівлі труб виграла Корпорація «Енергоресурс-Інвест»

Найнижча запропонована ціна – ще не гарантія остаточної перемоги у тендері. Саме так відбулось із ТОВ «Перший трубний завод», одним з учасників п`яти тендерів КП «Вінницяміськтеплоенерго» із закупівлі попередньоізольованих труб: його статус на порталі державних закупівель Prozorro із «Очікує рішення» замість «Переможець» змінився на «Відхилено».

Причина – невідповідність тендерних пропозицій підприємства вимогам тендерної документації, йдеться у протоколах засідань тендерного комітету ВМТЕ. А саме: «В п.3 Додатку 1 до Тендерної документації вимагалось: «Пінополіуретанова система для формування теплоізоляції фасонних виробів не повинна містити озоноруйнівних речовин, зокрема фтору та хлор-вуглеводнів. Поліуретанову теплоізоляцію сформувати на основі циклопентанового вспінення. ….» В своїй пропозиції  Учасник виправив цей пункт на: «Пінополіуретанова система для формування теплоізоляції фасонних виробів не містить озоноруйнівних речовин, зокрема фтору та хлор-вуглеводнів. Поліуретанову теплоізоляцію сформовано на основі вспінення технологією, що відповідає вимогам ДСТУ Б.В.2.5.-31:2007 (ГСТУ 34-204-88-002) та є еквівалентною циклопентану». … Учасником не надано документів на підтвердження наявності циклопентанового вспінення при формуванні поліуретанової теплоізоляції, що не відповідає умовам Тендерної документації».

Вимогу наявності саме циклопентанового вспінення ТОВ «Перший трубний завод» вважало дискримінаційною та зверталося зі скаргами до Антимонопольного комітету України. Але ці скарги задоволені не були.

«Вимога до труб, щоб формування поліуретанової теплоізоляції було на основі циклопентанового спінення, – дуже важлива для нас. Тому що такі труби якісно слугуватимуть набагато довше, ніж з водним спіненням, які виробляє ТОВ «Перший трубний завод». Застосування попередньоізольованих труб з пінополіуретановою ізоляцією шляхом циклопентанового спінення забезпечить стабільність теплоенергетичних характеристик теплових мереж протягом тривалого періоду – не менше терміну експлуатації, а це понад 30 років», – повідомили на «Вінницяміськтеплоенерго», наголосивши, що відповідно до чинного законодавства підприємство має право виставляти свої вимоги до продукції, яка закупляється. Також на підприємстві зазначили, що технології застосування поліуретанової теплоізоляції на основі циклопентанового спінення на сьогодні є передовими і що ВМТЕ має кількарічний досвід у їх використанні.

Таким чином, між дешевшою ціною та якістю ВМТЕ зробило вибір на користь останньої – і переможцем було визнано Корпорацію «Енергоресурс-Інвест», тендерна пропозиція якої відповідала вимогам тендерної документації, але була дорожчою за пропозицію “Першого трубного заводу”

Запропоновані Корпорацією ціни становили, відповідно, 566 993,76, 2 130 160,08, 2 662 305,84, 2 098 985,16 та 579 999,00 гривень, тобто загалом – 8 038 443.84. При загальній сумі очікуваної вартості тендерів у 8 759 644,37 гривень економія скала 721 200,53.

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *