Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Пам’ятку архітектури вже ніхто не орендує: яка доля чекає дореволюційний будинок “Пошта”?

Пам’ятку архітектури вже ніхто не орендує: яка доля чекає дореволюційний будинок “Пошта”?

Договір оренди розірвано, невідомі особи знесли унікальний кований дореволюційний паркан – це все про будинок “Пошта”, який розташований  у самому центрі Вінниці на вулиці Симона Петлюри, 24. Він вже четвертий десяток років занедбаний та поступово розвалюється. Всі ці роки місцева влада обіцяє реставрувати цю споруду, але діло до реальних дій не доходить. Ріік тому Агенція вже робила історичне журналістське розслідування про пам’ятку архітектури “Пошта”, але до цих пір подальша доля будівлі невідома.

Рішенням виконкому від 17 листопада 2022 року №2516  було вирішено погодити департаменту комунального майна Вінницької міської ради розірвання за взаємною згодою сторін з Вінницькою торгово-промисловою палатою договору оренди комунального майна Вінницької міської територіальної громади пам’ятки архітектури місцевого значення «Пошта». 

Які ж плани з’явились у місцевої влади на цю будівлю і навіщо розірвали договір оренди? З цим питанням ми звернулись до Вінницької міської ради з запитом на інформацію. У відповідь отримали ту саму  відписку з версією,  яка вже багато років існує у місцевої  влади по цій пам’ятці архітектури:”…враховуючи загальний стан конструкцій зазначеної будівлі планується здійснити її реставрацію…” Але жодні строки не вказані. Враховуючи війну в країні, реставрувати будівлю почнуть не скоро. 

Якісь реставраційні роботи врешті-решт уже почались. Поки що виглядають вони більше як для галочки, ніж реальні реставраційні роботи: розпочалося зовнішнє оздоблення стін, облаштували будівельний майданчик тощо.

Демонтували унікальний дореволюційний паркан. Якщо його, зрештою, не повернуть на місце – це буде злочин. 

Було:

Стало:

Агенція стежить за долею пам’ятки архітектури “Пошта”, тому далі буде…

 


Проект реалізується за фінансової підтримки чеської організації People in Need, у рамках ініціативи SOS Ukraine. Зміст публікації не обов’язково збігається з їхньою позицією.

Один відгук про “Пам’ятку архітектури вже ніхто не орендує: яка доля чекає дореволюційний будинок “Пошта”?

  1. Наталія

    Сподіваюсь, що встигнуть реставрувати, а стосовно знесеного унікального паркана, то скоріше за все його спіткає така ж доля, що і в паркана навколо садиби Длуголенського (дитяча художня школа). Дизайн оригінального паркана був органічним продовженням будинку, а новий паркан в явному дисонансі до будинку. Аналогічно в будинку Брусілова знищили унікальний барельєф на вході, заштукатурили стіну і повішали гранітну меморіальну дошку зі стрілкою метр на півтора. Нажаль…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *