Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » "Патріотизм очима журналістів" можна побачити у холі Вінницької облради

“Патріотизм очима журналістів” можна побачити у холі Вінницької облради

Вінницька агенція журналістських розлідувань взяла участь у створенні першої в Україні виставки картин на тему «Патріотизм очима журналістів», яку представили до Дня незалежності України вінницькі медійники. Художні роботи 10-ти представників регіональної преси розміщено на першому поверсі адмінбудівлі Вінницької облдержадміністрації та облради по вулиці Соборна 70. Виставка триватиме з 21 по 27 серпня 2017 року.

 – Мені сподобалась ідея! Багато позитиву, журналісти доклали зусиль, щоб роботи були різнопланові за концепцією. Звісно, професійну майстерність слід вдосконалювати і для багатьох ця можливість доторкнутись до мистецтва – гарний шанс і, можливо, старт у новому напрямку розвитку. Автори, малюючи картини, отримували насолоду – це відчувається. Тематична журналістська виставка – гарний приклад для інших, – прокоментував один із перших відвідувачів, народний художник України Володимир Козюк.

Професійних художників серед представників преси не має, але їх картини маслом вийшли чуттєві і «з підтекстом» – промовиста ілюстрація сформованого за 26-ть років незалежності України почуття патріотизму у молоді. Так, у представника ГО «Вінницька обласна громадська організація «Агенція журналістських розслідувань» Юлії Короцінської патріотизм втілився у «Третє око четвертої влади».

– Моя картина має декілька підтекстів. Кольорами вона нагадує прапор України – синє небо і жовті соняшники – поєднання, миле серцю кожного українця. Соняшник – рослина, що відроджується, завдяки щедрому на врожай насінню, і тому вона асоціюється у мене із українцями: багатогранними, талановитими, які можуть багато зробити як для себе, так і для інших, і власне, для країни. У центрі соняшникового поля – фотоапарат, як символ журналістики і вміння фіксувати важливі життєві моменти, проводити самоаналіз, трансформуватись. Саме так я уявляю патріотизм, – розповіла Юлія.

У волонтерки ГО «СПІНОЗА» Олени Суходоєвої – завзята «Подоляночка» крутить квадратні колеса велосипеду, стажерка газети «ВІННИЧЧИНА» Альона Шпичка намалювала «Вірність», а тележурналістка телеканалу «Доба» Тетяна Довгань «виростила» на полотні «Квітку», майстер пера сайту i-vin.info Катерина Мацієнко перевтілилась у майстра пензля, «проклавши» свою «Дорогу», журналіст першого радіо вінницької громади Зорина Гаджук запевняє: «Україна в мені», підтримав колежанку і студент ВНПУ Олександр Титко – його персонажі стверджують: «Патріотизм – це ми!». З поміж робіт виділяється робота Микити Панасенко – журналіста газети «RIA» та сайту «20 хвилин» – автор «Спокути» вдався до алегоричної профілактики корупції у країні. Натомість журналіст cайту vlasno.info Тетяна Щербатюк побачила в Україні «Вершницю, що мчить у мрію». А Наталія Журбенко пропонує усім поціновувачам журналістського живопису присісти у віртуальне патріотичне крісло і зробити свій внесок у розвиток держави.

–  Маємо шанс оцінити таланти наших журналістів у різних проявах. Роботи цінні й тим, що кожен автор представляв редакційний колектив. Подібні проекти реалістичні, адже можемо побачити бачення світу і філософію життя тих, хто формує інформаційний простір. Картини емоційні, барвисті, чуттєві, не має повторів ні за концепцією, ні за стилем виконання і – єдині у творчому пориві розуміння значення патріотизму для країни, – прокоментував відвідувач виставки, заступник голови Вінницької облдержадміністрації Олександр Крученюк.

Втілити «патріотизм» на холсті представникам вінницьких редакцій допомагали художниці студії «АкВарель» Валерія Савицька і Тетяна Кошелевська.

Оглянувши виставку, депутат Вінницької обласної Ради, голова обласного партосередку ВО «Батьківщина» Людмила Щербаківська, запропонувала колегам перейняти досвід і створити депутатську художню виставку:

–  Можливо, варто організувати таку виставку для депутатів обласної Ради? Журналісти, зазвичай, те, що думають – пишуть, а тут ще й креативно втілили у малюнках серйозну тему – є чому повчитись.  Мою увагу привернула картина «Крісло»: присядь, подумай і зроби – залиш спогади про свої добрі справи для країни… Нашим депутатам варто запропонувати тему миру – конфлікт триває, виснажуючи країну – каже Людмила Щербаківська.

Оригінальні картини продаються. Придбати їх можна, зателефонувавши автору картини, надавши можливість журналісту реалізувати власні бажання: дехто хоче купити фотоапарат, хтось має сплатити кредит за ноутбук, є бажаючі допомогти соціально вразливим дітям та підтримати іншу людину, яка опинилась у скрутних обставинах. Телефони для контактів і опис концепції картини розміщено поряд із полотнами.

Проект, що реалізує громадська організація «Фундація журналістів із інвалідністю та порушеннями функцій опорно-рухового апарату «СПІНОЗА», відбувається за підтримки Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА. Виставку картин журналістів до Дня незалежності України допомогли оформити працівники Вінницького обласного краєзнавчого музею. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *