Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Під час сесії у Вінниці пройшли «могильні» протести

Під час сесії у Вінниці пройшли «могильні» протести

Вінницькі депутати затвердили положення про «Громадську експертизу»  та «Місцеві ініціативи» і першими в Україні  приєднали місто до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад.

Ранок  сесійної п’ятниці, 23 червня, у Вінниці почався з невеликого протесту під стінами мерії.  Мітингувальники вимагали від мера та страхової компанії «Місто» звіту про 46 мільйонів гривень, які компанія отримала на поповнення статутного капіталу. Приводом для цього стало питання № 33 порядку денного сесії, в якому йшлось про «відчуження вбудованих приміщень»  приватному акціонерному товариству «Страховій компанії «Місто»». Приміщення площею 247,8 квадратних метрів по вулиці Хлібній, 25, що перебувало  у власності громади,  депутати дозволили продати страховикам.

На сесії депутати розглянули 40 питань.  Серед них затвердили положення про «Громадську експертизу»  та «Місцеві ініціативи» в місті Вінниці. Крім того, Вінниця стала першим містом в Україні, що приєдналось до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад.  Також депутати проголосували за створення нового дитячого садочку №15 на 210 місць для малюків, який має відкритися з першого вересня 2017 року  у мікрорайоні «Академічний».

 – У Вінниці будується три дитячі садочки, один з яких запрацює вже у вересні цього року. Ще будується за рахунок інвестора дитячий садочок на Старому місті по вулиці Покришкіна та по вулиці Максима Шимка. Це додатково ще 23 групи, — сказав міський голова Сергій Моргунов.

Під час пленарного засідання до стін мерії  прийшли жителі мікрорайону Сабарів. Вони вимагали заборонити облаштування  в їх мікрорайоні кладовища на 36 гектарах землі. Кажуть, місту тоді загрожує екологічна катастрофа.

Нагадаємо, що на облаштування нового кладовища із бюджету міста виділили 40 мільйонів гривень.

Під час протесту журналісти помітили близько двох десятків підозрілих чоловіків спортивної статури, які, наче по команді розчинились у натовпі мітингувальників. Коли протест мирно завершився, так само, наче по команді, частково зібрались групою, і сіли у дорогу автівку, припарковану за квартал від мерії. Чи були це стурбовані мешканці мікрорайону Сабарів, чи так звані “тітушки” невідомо, оскільки вони себе ніяк не проявили.

Місцеві мешканці занесли у мерію звернення на 36 аркушах, де зібрали 793 підписи. У зверненні йдеться про те, що мешканці мікрорайону просять Сергія Моргунова зупинити планування та введення в експлуатацію кладовища у Сабарові.

Вони кликали мера, щоб вручити йому звернення особисто, але  Сергій Моргунов до людей не вийшов. Натомість після засідання до людей вийшли депутат Володимир Васільєв та директор департаменту комунального господарства та благоустрою Володимр Ніценко.

Після двох із половиною годин протесту мешканці Сабарова розійшлися. Казали, що чекатимуть відповіді на їхнє звернення до мерії, яка має прийти у межах 30 днів.

Один відгук про “Під час сесії у Вінниці пройшли «могильні» протести

  1. Олена

    До Сабарова – на велосипеді, чи на катафалку?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *