Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Після бунту з перекриттям траси у Джулинській ОТГ створили власний молочний кооператив

Після бунту з перекриттям траси у Джулинській ОТГ створили власний молочний кооператив

Майже у кожному селі на Вінниччині місцеве населення шукає де і як краще реалізувати молоко . Скупники  молока завжди хочуть чим подешевше придбати  його у сільських мешканців, щоб потім продати продукцію якомога дорожче. Іноді молоко скупають за безцінь, а бувають випадки, коли людей взагалі “кидають” на гроші. Не обійшла ця проблема і Джулинську ОТГ

– У нас був бунт у 2016 році. Люди перекривали  трасу, не пропускали молоковозів. Все це виникло через те, що ціни були нестабільні і постійно падали. Були випадки, коли людям взагалі не заплатили за їх молоко і десь пропадали. Тому ми вирішили написати грантову заявку на створення молочного кооперативу і коли виграли грант, почали реалізовувати  цей проект. Кооператив був відкритий  у квітні 2017 року, – каже заступник голови Джулинської ОТГ Роман Кравець

 

Офіційна назва – сільськогосподарський обслуговуючий кооператив “Подільська надія”. З його відкриттям населенню Джулинської ОТГ був гарантований стабільний дохід від реалізації молока.

 

– Завдяки кооперативу місцеве населення має змогу обирати, кому саме продавати молоко. Тут можна за літр отримати не 4,50 гривні, як багато де у сільській місцевості, а, наприклад, 5,20 гривень за літр, – говорить голова Джулинської ОТГ Петро Швець.

 

Кооператив об’єднав села: Устя, Чернятинка, Теофілівка, Берізки-Бершадські та Джулинку. Його потужна спроможність –  чотири тонни молока за один прийом.

 

Реалізація проекту

Розташувався кооператив у закинутій будівлі колишньої лазні, де до молочного кооперативу був магазин. Складається він з трьох кімнат: приймальня, лабораторія і з кімнати, де знаходяться резервуари з молоком. Після того як люди здали молоко у кооператив, воно охолоджується, заливається у резервуари, з яких потім викачується у молоковози. Купують це молоко підприємства з Білої Церкви, Хмельницької області та інших. Сотні людей вже уклали договори з кооперативом на продаж свого молока.

Реалізація проекту розпочалась ще на початку 2016 року. За рік акумулювали кошти з різних джерел: державного, обласного, районного та сільського бюджетів та членських внесків. Вартість всього проекту склала 233 100 гривень:

 

  • 100 000 гривень – субвенція з державного бюджету
  • майже 50 000 гривень – через обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад
  • 31 000 гривень – з сільського бюджету
  • 25 000 гривень – з районного бюджету
  • майже 20 000 гривень – ГО “Соціальний центр МХП»

Реалізувати такий проект можна у кожному селі. Закинута будівля або “непотрібна” нерухомість завжди найдеться. При бажанні громади, знайти фінансування на такий проект також не буде великою проблемою. Отримати  кошти можна з багатьох джерел: бюджети всіх рівнів, гранти, благодійні внески.

Інші проекти Джулинської ОТГ

Село Джулинка знаходиться у Бершадському районі Вінницької області, за 180 кілометрів від обласного центру. Незважаючи на далеку відстань від Вінниці та віддаленість від центральних автошляхів, село розвинуте та «живе». У 2018 році була реконструйована центральна площа. На ній замість пам’ятника Григорію Котовському, облаштували фонтан.

 

На першому поверсі сільської ради розташовується ЦНАП. Тут є паспортний стіл, де можна оформити закордонний паспорт.  У селах Джулинської ОТГ ремонтуються дороги, на що витрачається мільйони гривень. Освітлюються вулиці, ремонтують комунальні заклади, запустили соціальний автобус. У найближчий час у Джулинській ОТГ планують:

 

  • Будівництво сміттєсортувальної станції
  • Виготовлення візитівки “Я люблю Чернятку”
  • Паспортизацію сміттєзвалищ
  • Будівництво твердопаливної котельні в Чернятській ЗОШ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *