Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Після карантинної перерви вінницькі міські депутати знову зберуться на сесію

Після карантинної перерви вінницькі міські депутати знову зберуться на сесію

Після двомісячної перерви, міські обранці знову зберуться на чергову сесію Вінницької міської ради, яка відбудеться вже завтра, 22 травня. На засіданні, депутати мають розглянути 73 питання та різне. Серед питань, міська рада пропонує затвердити правила благоустрою Вінницької ОТГ, внести зміни до рішення про встановлення місцевих податків та зборів, затвердити план антикризових заходів, та відкрити новий дитячий садочок.

Депутати також заслухають звіти керівника патрульної поліції міста Редвана Усеінова та керівника Вінницького відділу поліції ГУНП у Вінницькій області Сергія Синявського.

 

Спроба №2

На порядок денний сесії, серед інших знову буде винесено питання про надання дозволу депутатці Вінницької міської ради Людмилі Ваколюк на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання дозволів на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки несільськогосподарського призначення. Проект рішення планували розглянути на минулій сесії, 28 лютого.

Мова йде про земельну ділянку, яка ще немає кадастрового номеру і має орієнтовну площу у 27,9 соток. Знаходиться вона на вулиці Академіка Янгеля, 2, тобто на території колишнього заводу «Хімпром»

У депутатки Людмили Ваколюк тут багато нерухомості, яку вона задекларувала. Депутатка каже, що це оформлення земельної ділянки під нерухомістю, що давно їй належить:

– На тій ділянці вже 15 років стоїть моє приміщення. Це земля під будівлею і для заїзду, – пише Людмила Ваколюк у месенджері для коментаря, про який попросив журналіст Агенції.

 

Земля на продаж

23 квітня  Виконком Вінницької міської ради затвердив проект рішення міської ради, яке виносять на цю сесію, “Про затвердження звітів про експертні грошові оцінки земельних ділянок, включення їх до “Переліку земельних ділянок комунальної власності (прав на них), які виставляються на земельні торги, та затвердження умов продажу”.

Цим рішенням до переліку земельних ділянок (наразі в ньому перебуває 67 ділянок), які будуть продаватись на аукціоні, додали ще чотири. У рішенні зазначено, що це  вільні від забудови земельні ділянки несільськогосподарського призначення.

Експертна грошова оцінка земельної  ділянки  на Немирівському шосе площею 0,0183га (кадастровий номер – 0510100000:01:131:0025), для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови  становить 102 480 гривень. Вартість  одного квадратного метру – 560 гривень

Експертна грошова оцінка земельної  ділянки у  мікрорайоні «Східний»  площею 3,0899га (кадастровий номер – 0510100000:01:059:0105), для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури  становить 7 415 762 гривень.  Вартість одного квадратного метру земельної ділянки – 240 гривень.

Експертна грошова оцінка земельної  ділянки по вулиці Академіка Янгеля площею 0,1166га (кадастровий номер – 0510100000:01:022:0136), для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості –  321 816 гривень.  Вартість одного квадратного метру земельної ділянки – 276 гривень.

Експертна грошова оцінка земельної  ділянки  по вулиці Академіка Янгеля площею 0,3500га (кадастровий номер – 0510100000:01:022:0137), для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості становить 966 000 гривень . Вартість одного квадратного метру земельної ділянки – 276 гривень.

Детальніше про питання, які виносять на сесію та засідання депутатської комісії дивіться у відео:

 

«Невід’ємні поліпшення»

Рішенням виконкому затверджено проект рішення сесії Вінницької міської ради «Про затвердження переліків об’єктів комунальної власності, що підлягають приватизації».  Лише коли за цей перелік проголосують міські обранці на сесії, чиновники зможуть почати продавати  комунальне майно.

В перелік приватизації способом аукціону (приміщення будуть виставляти на торги) потрапило 26 об’єктів, які поки що перебувають у комунальній власностіЩе 13 об’єктів, які належать до комунальної власності  буде віддано на приватизацію без аукціону шляхом викупу.

Ми написали запит на доступ до публічної інформації, для того, щоб по кожному об’єкту нам надали підстави, на яких їх продаватимуть без аукціону.

З відповіді бачимо, що всі ці об’єкти будуть продані за «схемою невід’ємних поліпшень». Через цю схему громада може втратити своє майно з сумнівною вигодою. Коротко схема така: спочатку приміщення береться в оренду, потім орендар поліпшує стан приміщення на щонайменше 25 відсотків від його оціночної вартості на момент здачі в оренду, а потім має право на викуп цього приміщення без аукціону. Зазвичай, ціна, за якою такі приміщення викупляють не велика, крім того в рахунок приватизації орендареві враховується і вартість поліпшення. Виходить, що орендар робить капітальний  ремонт для себе за рахунок вартості майна громади.

Юристка ЦГК «ДІЙ!-Вінниця», адвокатка Тетяна Мишковська каже, що ця схема є цілком законною і  передбачена вона ЗУ «Про приватизацію державного і комунального майна».

– Орендар одержує право на викуп орендованого майна за ціною, визначеною за результатами його незалежної оцінки, якщо виконується кожна з таких умов:

 

орендарем за письмовою згодою орендодавця здійснено невід’ємні поліпшення орендованого майна, в розмірі не менш як 25 відсотків ринкової вартості майна, визначеної експертом. Такі поліпшення виконані в межах трирічного строку з дати визначення ринкової вартості майна; здійснення і склад невід’ємних поліпшень, у тому числі невід’ємний характер поліпшень, підтверджені висновком будівельної експертизи, а їх вартість, визначена суб’єктом оціночної діяльності; При цьому важливим є також чи належно орендар виконує умови договору оренди та відсутність боргу з орендної плати. Саме при дотриманні таких умов,  Орендар, має право на приватизацію об’єкта шляхом викупу, тобто без конкурсу, – каже Тетяна Мишковська.

 

Читайте також: У Вінниці збираються продати «своїм» людям 13 об’єктів комунального майна, ще 26 – підуть «з молотка»

 

Цей матеріал підготовлено у рамках проекту «ДІЙ!-Вінниця», що реалізується за фінансової підтримки  міжнародної Чеської неурядової організації People in Need та Міністерства закордонних справ Чеської Республіки 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *