Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » ПІСЛЯ ОБШУКІВ СБУ КОМПАНІЯ YOUCONTROL ПРОДОВЖУЄ СВОЮ РОБОТУ

ПІСЛЯ ОБШУКІВ СБУ КОМПАНІЯ YOUCONTROL ПРОДОВЖУЄ СВОЮ РОБОТУ

Вчора співробітники Служби безпеки України провели обшуки в офісі компанії “YouControl”, відкрили кримінальне провадження за фактом незаконного збору інформації з обмеженим доступом. Наразі компанія продовжує свою роботу. Про це журналістам повідомив юрист бізнес-пошукової системи Даніел Глоба.

– Будемо старатися та докладати зусиль, аби робота і надалі продовжувалася, – прокоментував пан Глоба. – Але такі обшуки, треба визнати, трохи дестабілізують нашу роботу. Маємо активно працювати над тим, аби у нинішньому суспільстві не відбувалося підміни понять, коли боротьбу зі злочинністю перетворюють на боротьбу із неугодними.

Вчора на офіційному сайті СБУ з’явилася інформація про обшуки в одній із київських структур.

– Використовуючи спеціальне програмне забезпечення, протиправно втручалися в роботу автоматизованих систем та комп’ютерних мереж державних структур. Фахівці СБ України зафіксували копіювання зловмисниками інформації, зокрема з систем та мереж Міністерства юстиції, фіскальної служби та Державної судової адміністрації України. Комерсанти продавали клієнтам доступ до нелегально створеної бази, видаючи її як зібрану з відкритих джерел, – зазначили у СБУ.

Обшуки відбувалися на підставі ухвали Шевченківського райсуду Києва у рамках кримінального провадження за фактом порушення роботи автоматизованих систем.

– Це парадоксальна річ, адже законом передбачена відкрита можливість доступу до реєстрів будь-яких осіб, вільне копіювання, використання, поширення даних та іншої інформації, котра є відкритою і публічною. Це пряма норма закону, і не давати це – правовий нігілізм, – прокоментував ще вчора ситуацію Даніел Глоба.

За словами засновника сервісу “YouControl” Сергія Мільмана, працівників сервісу постійно викликають на допити в СБУ. Він не виключає, що під час одного з допитів його можуть арештувати, висунувши нові звинувачення.

Джерело: vlasno.info

 

Агенція журналістських розслідувань, як колектив журналістів, які постійно безкоштовно користуються послугами “YouControl” у своїй професійній діяльності, сподівається на швидке завершення цієї історії щодо компанії, яка намагається робити прозорішим бізнесовий простір України. 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *