Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Посол Нідерландів побачив «європейську» Вінницю з трояндовими полями, альтернативною енергетикою та голландськими підприємствами

Посол Нідерландів побачив «європейську» Вінницю з трояндовими полями, альтернативною енергетикою та голландськими підприємствами

«Вінниця більш Європейське місто, ніж Київ».  Саме такий заголовок запропонував дати до свого інтерв’ю Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерландів в Україні Едуард Хукс на зустрічі з журналістами «Агенції журналістських розслідувань» у Вінниці.  Пан Посол пожартував, що такий заголовок  дасть статті багато переглядів. Хоча йому дійсно сподобалась Вінниця з її привітними мешканцями, муніципальним транспортом з вільним Wi-Fi та цікавою архітектурою без висоток. 

 

– Ви згодні з тим, що Вінниця дійсно європейське місто?

– Так, це правда. Таке враження, що місто більш європейське, ніж Київ.

Посол розповів, що часто подорожує Україною. За два роки він побував у багатьох містах, але завжди хотів приїхати у Вінницю. За його словами, у Вінниці дуже активно працює  сільськогосподарський відділ Посольства на чолі з Радницею з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерландів в Україні Кароліною Спаанс. Вінниччина – сільськогосподарський регіон, у якої дуже великий товарообіг в тому числі і з Нідерландами.  В регіоні працює багато голландських компаній, які займаються насінням, квітами та біоенергетикою. Крім того,  пан Посол хотів подивитись своїми очима  на місто, яке дає країні політичних лідерів.

Вчора, 5 березня, він разом з Радницею Кароліною Спаанс мав робочі зустрічі з міським головою Сергієм Моргуновим та головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм.

Посол зазначив, що зустрічі з очільниками міста та області були дуже плідними. Говорили про  перспективи співпраці з Нідерландами у сферах сільського господарства, охорони здоров’я, управління водними ресурсами, IT-сектору , транспорту та біоенергетики.

 – Біоенергетика (галузь електроенергетики, заснована на використанні біопалива, що створюється на основі рослинної та виробленої тваринами субстанції – авт.) зараз стає дуже актуальною темою, – зазначив Посол. – Також є ідеї та думки з приводу управління закладами охорони здоров’я. Фахівці з Вінниці уже були з візитом в Голландії та на семінарі з цієї теми в Посольстві. Плануємо, запросити консультантів з Голландії, щоб допомогти покращити управління вашими міськими лікарнями.

Едуард Хукс також у Вінниці зустрічався з представниками Голландських підприємств, їх в регіоні працює близько півтора десятка. Пан посол має оптимістичні плани, що їх ставатиме дедалі більше. Особливо успішною наразі є тема аграрного  бізнесу. Едуард Хукс нагадав, що  вісімдесят відсотків квітів , які продають в Україні – привезені з  Голландії.  Він висловив сподівання на те, що незабаром  Вінниччина розквітне у прямому та переносному  сенсі цього слова, та змінить цю статистику.

Нагадаємо, що під Вінницею в селі Некрасово працює спільне голландсько-українське підприємство , яке на полях вирощує троянди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *