Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Протитуберкульозний диспансер у Вінниці ліквідували заради привласнення землі

Протитуберкульозний диспансер у Вінниці ліквідували заради привласнення землі

dsc_0112

У Вінниці намагаються привласнити землі Вінницького обласного протитуберкульозного диспансеру №2. Так пояснив ліквідацію закладу сьогодні, під час брифінгу у Вінниці народний депутат Дмитро Добродомов.

 

–  Диспансер ліквідовують у місті, в якому офіційно вдвічі збільшилась кількість хворих на туберкульоз, а на обліку перебуває 125 хворих з відкритою формою цієї хвороби. Виникає питання: для чого це все робилось? Навіть поверхневий аналіз, а я під час минулого приїзду до Вінниці відвідував тубдиспансер, показує, що мова йде про банальне відбирання території у парковій зоні. Вся ця схема реалізовувалось заради цього, – сказав Дмитро Добродомов. За його словами, у випадку з тубдиспансером відбулося нехтування законодавчими нормами та висновками комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я.

 

Юрист Олексій Мусіровський, який оскаржує рішення про ліквідацію тубдиспансеру у суді, каже, що вінницька облдержадміністрація «згадала» про висновки комітету лише зараз.

Вони мають намір скасувати рішення облради про ліквідацію тубдиспансеру. Але виникла правова колізія. З майна тубдиспансеру міській раді передали будівлю, а обласному закладу «Фтизіатрія» – обладнання: флюрографи, автомобілі, реактиви. Фактично, усім користується міська клінічна лікарня №1 без погодження обох рад, – говорить юрист.

За його словами, на момент перетворення тубдиспансеру у фтизіатричне відділення міської клінічної лікарні №1,  Вінницька міська рада не прийняла низки рішень, за якими таке перетворення ставало б можливим.

Всі ці рішення міська рада прийняла лише 30 вересня цього року, що є грубим порушенням. Навіщо було вчиняти такі складні дії з ліквідацією, навіщо витрачати стільки бюджетних коштів і йти всупереч висновкам комітету Верховної Ради? – говорить Мусіровський.

Намагання обласної влади зараз повернути все на свої місця, юрист вважає чистим популізмом, щоб не було предмету спору для судового розгляду. Олексій Мусіровський  стверджує, що в будь-якому випадку, буде наполягати на достроковому припиненні повноважень вінницької обласної ради. Нагадує, у  кримінальному кодексі передбачена відповідальність за незаконне скорочення існуючої мережі лікувальних закладів.

Нагадаємо, що Вінницький  обласний протитуберкульозний диспансер №2 було ліквідовано рішенням Вінницької обласної ради 15 липня 2016 року на дев’ятій позачерговій сесії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *