Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Що вінничани знають про звернення громадян? (відео)

Що вінничани знають про звернення громадян? (відео)

Журналісти Агенції поговорили з перехожими  на вулицях міста про те, що таке звернення громадян, як працює цей інструмент  локальної (місцевої) демократії, для чого він, та найголовніше, чи використовували його вінничани  у повсякденному житті. Опитування проводилось у рамках проекту «Впливаймо на владу разом» за фінансової підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Програми Партнерства в галузі мас-медіа в Україні (UMPP)  

Що таке звернення громадян? 

Це – викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги.

Які правові засади? Закон України «Про звернення громадян».

Хто ініціатор? Громадяни України , особи, які не є громадянами України і законно знаходяться на її території

Які питання вирішують?

Можливість вносити пропозиції про поліпшення діяльності, викривати недоліки в роботі, оскаржувати дії чи бездіяльність посадових осіб, висловлювати думки, надавати поради, щодо врегулювання суспільних відносин, клопотати про вирішення різних питань.

Який результат ?

Звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов’язковому прийняттю та розгляду. Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання. Загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п’яти днів.

У Вінниці можна  звернутися до міської влади у такі способи:

– надіслати письмове звернення поштою на адресу: 21100 м. Вінниця, вул. Соборна, 59;

– надати звернення до відділу звернень апарату міської ради та її виконкому особисто або через уповноважену особу, якщо ці повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства за адресою:  м. Вінниця, вул. Соборна, 59 (години роботи відділу –  понеділок – четвер з 9-00 до 18-15, п’ятниця – з 9-00 до 17-00, обідня перерва – з 13-00 до 14-00);

– викласти звернення усно на особистому прийомі у керівництва міської ради та керівників виконавчих органів відповідно до графіку прийому;

– подати електронне звернення на офіційному сайті міської ради vmr.gov.ua у розділі  «Петиції та звернення громадян.

Адреса офіційної електронної пошти Вінницької міської ради, Вінницького міського голови та його заступників: vinrada@vmr.gov.ua.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *