Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » «Швидка» Вінниччини очікує поставку близько двохсот спецкостюмів для лікарів, які виїздять на випадки з підозрою на коронавірус

«Швидка» Вінниччини очікує поставку близько двохсот спецкостюмів для лікарів, які виїздять на випадки з підозрою на коронавірус

Від завтра, 17 березня, Україна планує переходити на жорсткий карантин.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підписав розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України, яке, згідно розпорядження має розпочатись о 8 годині ранку.

Про ситуацію у Вінниці і Вінницькій області журналісти поспілкувались з директором Вінницького обласного центру екстреної медичної та медицини катастроф Анатолієм Васильовичем Пірникозою.

Кажуть, що на станції швидкої допомоги немає ні спецзасобів захисту для медичних працівників, ні тестів на коронавірус. Так це чи ні?

– Захист для медперсоналу є. На сьогоднішній день ми використовуємо противочумні костюми, вони є на кожній підстанції. По Вінницькій області маємо 70 костюмів. По самому місту повністю укомплектовані три бригади швидкої допомоги, які виїжджають на такі випадки. Не можу сказати точно, але приблизно є три протичумних костюми та десь 15 одноразових. Але, костюми бригада одягає, коли виїжджає на конкретний випадок. Так, як ці випадки бувають дуже рідко, немає сенсу усім бригадам одягати ці костюми. Тим більше, що ним можна користуватись лише три години, після цього його потрібно здавати на обробку.  Тести є в стаціонарних інфекційних відділеннях. Ми догоспітальний етап надання медичної допомоги. Ми повинні приїхати, якщо є підозра на коронавірус – локалізувати і відправити в інфекційне відділення. Ми не проводимо тестів, тим більше, що тест покаже результат не менше, ніж за шість годин.

Чи достатньо наявних засобів захисту для працівників «швидкої» в усій області? Чи плануєте ви закупляти їх ще?

– На сьогоднішній день, враховуючи ситуацію та дані, щодо жодного зафіксованого випадку захворювання на короновірус, засобів нам достатньо. В п’ятницю ми отримали додаткове фінансування – сімдесят тисяч гривень на придбання одноразових засобів захисту. Зараз один костюм коштує приблизно 400 гривень. (175 костюмів-ред).

Коли вони будуть поставлені?

– Ми сьогодні (16.03) замовили. Тобто, день-два і вони будуть у нас.

А чому не закупаєте багаторазові костюми?

– Вони надто дорогі. До прикладу, спеціальний  військовий костюм для хімічного захисту військових за стандартами НАТО коштує близько 6 тисяч євро.

Чи часто телефонують мешканці і кажуть, що вони підозрюють у себе коронавірус?

– Телефонують часто, але ні один випадок по області не підтверджений. Є клінічна картина, яка може вказувати на ймовірність зараження. Перш за все лихоманка, яка тримається кілька днів та сухий кашель. Якщо є така підозра негайно  потрібно зв’язатись зі своїм  сімейним лікарем.  Сімейний лікар збирає анамнез, і якщо вважає за необхідне викликає швидку.

Якщо вихідний чи немає зв’язатись з сімейним лікарем чи можна телефонувати напряму на «швидку»?

– Звичайно.

Чи відчуваються панічні настрої?

– Ситуація в області наразі повністю контрольована. Паніки немає. В районах уже почалися весняно-польові роботи, городи. Потрібно сіяти, саджати, їм не до паніки. На прикордонних пропускних пунктах в Могилів-Подільському та Ямполі стоять наші бригади. Вони перевіряють усіх, хто проходить на територію Вінницької області.

Головне фото: https:vn.depo.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *