Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Силовий захват квартири у Вінниці: підлітка поклали «обличчям в підлогу» під дулом пістолету

Силовий захват квартири у Вінниці: підлітка поклали «обличчям в підлогу» під дулом пістолету

Вчора, 3 травня, до однієї з квартир у будинку по вулиці Замостянській (50-річчя Перемоги) увірвались озброєні люди. Всередині знаходився лише підліток, якого «поклали обличчям в підлогу», погрожуючи вогнепальною зброєю. Хлопець встиг натиснути тривожну кнопку охорони та зателефонувати батьку, доки невідомі ламали броньовані двері.

Журналісти Агенції виїхали на місце події, відреагувавши на дзвінок до редакції.

В цей час на  місці події працювала слідчо-оперативна група, яка затримала нападників. Як розповів мешканець квартири Олександр, йому зателефонував шістнадцятирічний син, який був сам у дома та сказав, що хтось ломиться в квартиру. Чоловік наказав ввімкнути сигналізацію та відійти від дверей. На цьому розмова перервалась, та більше син на дзвінки не відповідав.

Коментарі з місця події дивіться у відео:

Оператор: Олександр Асадчих

 

Згодом син розповів батькові, як усе було:

— Син сказав мені, що вони увірвались в квартиру, коли він вмикав сигналізацію. Першим зайшов чоловік з пістолетом в руках, за ним – ще один з дівчиною. Сина притисли до підлоги і запитали, чи встиг він подзвонити мені, більше ніхто з ним не розмовляв. По дорозі зустрів патрульних поліцейських та розповів їм про цю ситуацію і сказав, що мені потрібна допомога. Але в них був інший виклик, як виявилось, їх викликали «зламувачі» моєї квартири. Ми з представниками поліції піднялися на 9 поверх сходами (тому що перед цим зловмисники зламали ліфт). Правоохоронці почули, що хтось побіг на 10 поверх, вони побігли за ними і впіймали там ще двох. Я підійшов до квартири і почав стукати в двері, але ніхто не відчиняв. Одночасно до квартири на спрацювання сигналізації під’їхала охорона, яка також викликала патрульних поліції. Ми зайшли вже після їх приїзду. «Зламувачів» я бачив вперше, тому не знаю й досі, хто вони. Пізніше приїхала моя дружина, яка є власницею квартири. Ми викликали швидку допомогу для сина, — розповів Олександр.

Юрист сім’ї Тетяна Мишковська пояснила, що могло стати причиною вторгнення в житло. Раніше дружина Олександра брала споживчий кредит, з поверненням якого виникли проблеми,  під заставу цієї квартири.

— В жовтні 2017 року суд виніс заочне рішення, тобто без присутності сім’ї, на виселення родини із помешкання за позовом банку. Ми подали заяву про перегляд заочного рішення. Вінницький міський суд задовільнив нашу заяву та відмінив рішення суду. Потім суд відхилив позов банку. Банку було відмовлено виселяти сім’ю з квартири. (А це четверо людей, серед яких один неповнолітній).  На сьогоднішній день банк не має права виселяти родину з квартири, — розповіла юрист, Тетяна Мишковська.

За словами юриста, банк вирішив йти іншим шляхом. І сьогодні відбувся силовий захват та незаконне проникнення до квартири. Невідомі нікому не представились, лише сказали, що вони квартиронаймачі цього помешкання. Але у кого вони винаймають це житло та на яких правах квартиронаймачі заходять у помешкання з двома пістолетами, погрожуючи дитині?

Родина написала заяву в поліцію з обвинуваченням про порушення недоторканності житла (стаття 162 Кримінального кодексу) та погроза вбивством (стаття 129).

За інформацією відділу комунікацій ГУ НП у Вінницькій області на сьогоднішній день відкрито кримінальне провадження «Самоправство» (Стаття 356 Кримінального кодексу). Адвокати родини вбачають в діях зловмисників склад злочину передбачений статтею 162, частиною 2 КК України «Порушення недоторканості житла групою осіб» та будуть клопотати про перекваліфікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *