Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Суд підтвердив незаконність дотацій на чотириста мільйонів на проїзд у Вінниці

Суд підтвердив незаконність дотацій на чотириста мільйонів на проїзд у Вінниці

Шостий апеляційний адміністративний суд постановою від 30 вересня підтвердив рішення Окружного суду Києва, яким визнано правомірним рішення Антимонопольного комітету (АМКУ) про визнання неприпустимою державної допомоги  Вінницької міськради комунальному підприємству “Вінницька транспортна компанія”. Апеляційну скаргу Департаменту енергетики, транспорту та зв`язку Вінницької міської ради залишив без задоволення. Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною та оскарженню не підлягає.

У повідомленні АМКУ йдеться, що судом встановлено, що Комітет прийняв рішення в межах повноважень, відповідно до діючих законів України, що підтверджує його силу і правомірність

Антимонопольний комітет України рішенням від 20.11.2018 року № 652-р визнав державну допомогу у формі фінансової підтримки – дотації на покриття збитків від надання послуг пасажирським автомобільним транспортом загального користування, включаючи втрати від безкоштовного перевезення пасажирів муніципальним автотранспортом у дні відзначення загальнодержавних, загальноміських, новорічних та інших свят і заходів, недопустимою державною допомогою для конкуренції відповідно до Закону України «Про державну допомогу суб`єктам господарювання». Кошти  виділялися на підставі Комплексної Програми розвитку міського пасажирського транспорту на 2018 – 2023 роки», яку міські депутати затвердили рішенням Вінницької міської ради від 22.12.2017 № 1003 (зі змінами від 23.02.2018 № 1081), комунальному підприємству «Вінницька транспортна компанія» на період з 01.01.2018 по 31.12.2023 у сумі 407 772,2 тис. грн .  АМКУ у своєму рішенні вказав, що КП “Вінницька транспортна компанія” конкурує з перевізниками, які здійснюють автобусні перевезення пасажирів на одному і тому ж маршруті загального користування в місті Вінниця. Отже, вибірковість надання підтримки саме для КП “Вінницька транспортна компанія”, без проведення відповідного конкурсу, встановлює для нього переваги. А це призводить до спотворення конкуренції на відповідному ринку послуг з перевезення пасажирів. Оскільки державну допомогу компанія отримала до прийняття рішення Комітету, яким вона була визнана незаконною, АМКУ прийняв рішення її припинити і повернути.

Надавач держдопомоги не погодився з рішенням Комітету. Через  Окружний адміністративний суд міста Києва – намагався визнати його протиправним і скасувати. Позиваючись до АМКУ, у департаменті енергетики, транспорту та зв’язку Вінницької міської ради зауважили, що спірна дотація не може спотворити конкуренцію на ринку перевезень, тож рішення антимонопольників є неправомірним. Отримавши відмову першої інстанції, позивач подав апеляційну скаргу. Шостий апеляційний адміністративний суд також не задовольнив скаргу.

Фото: Vlasno.info

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *