Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Суд зобов’язав виконком Вінницької міськради надати перелік всіх вільних земельних ділянок під забудову

Суд зобов’язав виконком Вінницької міськради надати перелік всіх вільних земельних ділянок під забудову

Вінницький апеляційний адміністративний суд у рішенні від 05 жовтня  2017 року визнав протиправними дії Виконавчого комітету Вінницької міської ради щодо надання неповної відповіді на запит про доступ до публічної інформації та зобов’язав  надати повну інформацію про наявність всіх вільних земельних ділянок державної та комунальної форми власності  у Вінниці з цільовим призначенням: для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у відповідності до норм безоплатної передачі земельних ділянок громадянам  у відповідності до вимог 121 ЗК України

– Як правило вищевказану інформацію зазначені органи місцевого самоврядування не бажають надавати за запитами громадян та юридичних осіб, – каже юрист ЦГК «Дій!-Вінниця» адвокат Сергій Корнійчук. – Згідно діючого законодавства України кожний громадянин та юридична особа має право звернутися до виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради про надання публічної інформації з приводу наявності вільних земельних ділянок, які можуть бути використані під забудову в межах певного населеного пункту (комунальна форма власності земельної ділянки). Така інформація за своїм змістом є публічною та згідно закону розпорядником такої інформації є виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад.

До адвоката звернувся учасник АТО, мешканець Вінниці, який має першочергове право на відведення земельних ділянок під забудову, Він хотів отримати земельну ділянку під забудову, тому ще в лютому  звернувся із запитом про доступ до публічної інформації з приводу надання інформації про наявність всіх вільних земельних ділянок в межах Вінниці для забудови житлового будинку до Виконавчого комітету Вінницької міської ради.

 – У відповідь він отримав інформацію, яку не запитував, а ту яку запитував, не отримав. Щоб захистити своє порушене право, він звернувся до суду, – каже Сергій Корнійчук.

Вінницький міський суд постановою від 12 липня 2017 року, вказав про порушення вимог закону та визнав протиправними дії Виконавчого комітету Вінницької міської ради щодо надання неповної відповіді на запит про доступ до публічної інформації.  Зобов’язав  виконком Вінницької міськради надати повну інформацію.

Виконком оскаржив постанову, але Вінницький апеляційний адміністративний суд постановою від 5 жовтня  2017 року,  залишив її без змін.

 – Аналогічні позови вже подавалися громадянами, суди ухвалювали на їхню користь судові рішення, тим саме підтверджували порушення вимог закону Виконавчим комітетом Вінницької міської ради. Але віз і нині там. Ніхто так і не отримав переліку вільних земельних ділянок. Відповідають, що його немає тому, що землі немає. Це неправда хоча б тому, що на кожній сесії міської ради надають десятки дозволів на виготовлення проектів щодо відведення земельних ділянок, – говорить Сергій Корнійчук.

Фото: http://www.thestatesman.com

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *