Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Суд зобов’язав Вінницьку міськраду розглянути питання про прийняття на баланс восьми бомбосховищ, але місто “не поспішає” це робити

Суд зобов’язав Вінницьку міськраду розглянути питання про прийняття на баланс восьми бомбосховищ, але місто “не поспішає” це робити

Брати на баланс бомбосховища, які повністю занедбані та непридатні для перебування там людей – “невдячна справа”. Потрібно мільйони гривень на їх реконструкцію та інші клопоти. Можливо, тому міська рада  не поспішає виконувати рішення суду, за яким вісім бомбосховищ мають взяти на баланс міста.

Прокуратура & Вінницька міська рада

На сайті Вінницької обласної прокуратури 10 лютого 2023 року з’явилась новина про те, що рішенням Вінницького окружного адміністративного суду задоволено позов Вінницької окружної прокуратури до Вінницької міської ради про визнання її бездіяльності протиправною та зобов’язання розглянути з прийняттям рішення на черговій сесії питання щодо надання згоди на передачу у комунальну власність вісім споруд цивільного захисту. 

На сесії Вінницької міської ради, яка відбулася 24 лютого 2023 року, це питання не було винесено на порядок денний. У відповідь на  запит журналісти отримали таке пояснення: “…рішення суду не набрало законної сили, тому що не закінчився термін подання апеляційної скарги…”

Юрист ГО “Платформа прав людини” Євген Воробйов вважає, що теоретично Вінницька міська рада мала б виконувати рішення суду вже. 

  • Відповідно до відомостей, що містяться в судовій владі, на даний час не вбачається подання Вінницькою міською радою апеляційної скарги, отже, теоретично, судове рішення першої інстанції вже вступило в законну силу. Однак, є стаття 251 КАС (Кодекс адміністративного судочинства), що надає право міській раді на поновлення строку на подання апеляційної скарги і строк буде обчислюватись 30 днів з дня отримання такого рішення. Стаття 372 КАС говорить, що судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання. Тож, теоретично, Рада мала б виконувати рішення вже. Відповідно до статті 373 КАС виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції. Цей випадок для примусового звернення до виконання.Отже, прокуратура повинна звернутись до суду за видачею виконавчого документу та звернутись до виконавчих органів для примусового виконання.Теоретично, можна говорити, що в діях посадових осіб Виконавчого комітету міської ради можна прогледіти ознаки кримінального правопорушення, передбаченого статтею 382 КК України умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню, – зауважив Євген Воробйов

 

Бомбосховища

Щоб дізнатись адреси цих вісьми бомбосховищ, ми надіслали запит до Вінницької обласної прокуратури й у відповідь отримали відповідний запитуваний нами перелік: 

Майже всі ці укриття журналісти Агенції обійшли ще влітку минулого року, тому розглянемо кожне бомбосховище окремо

I. Гонти, 30 

На території ПрАТ “Вінницький завод “Будмаш” бомбосховище перебуває в занедбаному стані та не може зараз використовуватись як укриття. Під час повітряної тривоги працівникам навколишніх підприємств приходиться виходити на вулицю і там вже чекати відбою повітряної тривоги. 

 

II. Промислова, 2

Тут не то що у бомбосховище, вас на саму територію підприємства ніхто не пусте. Коли журналісти Агенції прибули на місце, то нас гучним лаєм “зустріли” лише кілька собак. Вікна на прохідній закрили звичайною фанерою, щоб ми нікого не побачили на прохідній та чекали поки ми підемо геть. 

III. Немирівське шосе, б/н

На офіційній мапі бомбосховищ за цією адресою вказується укриття, яке знаходиться на території  ПрАТ “Вінницький ОЖК”. Журналісти Агенції були тут влітку 2022 року. Комфортно тут можуть розміститися  50 – 100 осіб. З 2014 року за укриттям слідкували, тому тут  нова система водопостачання, нова сантехніка, відремонтована вентиляція. Є інтернет. Якщо це бомбосховище перейде на баланс міста, то капіталовкладення тут будуть мінімальні. 

 

IV. Дубовецька, 33

Бомбосховище знаходиться на території підприємства “Вінницький консервний завод”. Стан укриття невідомий, але, скоріше за все, незадовільний і потребує реконструкції. Попасти на територію заводу доволі складно, якщо ви “не свій”. 

V. Данила Нечая, б/н

Точно невідомо про яке саме бомбосховище йде мова, але на цій вулиці є лише один подібний об’єкт на Данила Нечая, 55, де знаходиться ПрАТ “Будматеріали”. Укриття перебуває в занедбаному стані і виконувати свої прямі функції не може. 

VI. Волошкова, 55

“Бомбосховище-фантом”, тому що відшукати це укриття журналісти Агенції не змогли. Офіційно об’єкт розташований там, де знаходиться приватний будинок та ще  за іншою адресою. Тому якщо й існує це бомбосховище, то в зовсім іншому місці і його можна відшукати так само, як й “голку в копиці сіна”.

VII. Василенка, 18

Дізнатись чи є тут бомбосховище чи ні – нам не вдалося. Все було зачинено, коли журналісти Агенції сюди прийшли. Працівники навколишніх підприємств сказали, що під час повітряної тривоги вони ховаються на території зовсім іншої компанії, тому, можна зробити висновок, що дане укриття не придатне для використання. 

 

VIII. Містечко Десна

 

(фото Віктор Перлов

Про дане бомбосховище ми нічого не скажемо, адже на офіційній мапі укриттів його тут взагалі немає.  

 

 

 

Проект реалізується за фінансової підтримки чеської організації People in Need, у рамках ініціативи SOS Ukraine. Зміст публікації не обов’язково збігається з їхньою позицією.

 

 

Один відгук про “Суд зобов’язав Вінницьку міськраду розглянути питання про прийняття на баланс восьми бомбосховищ, але місто “не поспішає” це робити

  1. Кравченко Наталия

    А чому не зазначено реальне бомбосховище біля обласної прокуратури? Ще 8 років тому підприємство “Гасіб” ,яке орендувало його , мало вивезти з нього свої товари. Влітку минулого року під час повітряної тривоги побігли з подругою туди.Товар на місці, для людей,що прибігли туди, майже не було місця! Ні сісти, ні стати! А поруч же гімназія! І це приміщення було бомбосховищем ще за радянських часів!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *