Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Тарифи на воду у Вінниці можуть зрости удвічі. Якість води покращити не обіцяють

Тарифи на воду у Вінниці можуть зрости удвічі. Якість води покращити не обіцяють

Майже 24 гривні за кубометр води (разом зі стоками). Такий тариф планує запровадити Вінницяоблводоканал із 2019 року.

Аби повідомити цю новину, монополіст 27 липня провів відкрите обговорення, у ході якого усі бажаючи, пройшовши попередню реєстрацію, могли висловити свої зауваження та пропозиції щодо планів водоканалу брати більшу плату за воду, яку питною можна назвати суто умовно. При цьому остаточне слово у тарифному питанні залишається за НКРЕКП, яка своїм рішенням має або затвердити розрахунки «Вінницяоблводоканалу», або відкорегувати їх.

Підстави для зростання вартості були названі традиційні: чинні тарифи діють із 2016 року, а з тих під зросла і вартість енергоносіїв, і мінімальна заробітна плата. А ще подорожчав рідкий хлор, який використовують для знезараження води. Його вартість у запланованому тарифі зазначена на рівні 21 000 гривень за тонну, хоча вже зараз єдиний в Україні виробник – Дніпроазот – продає за ціною удвічі вищою, яка разом із вартістю доставки перевищує 52 000 гривень.

Ще одна складова запланованого тарифу – відшкодування відсотків за кредитом на 40 мільйонів доларів, який «Вінницяоблводоканалу» надав Світовий банк для реконструкції. Сама реконструкція ще не почалася, більше того, немає навіть проектно-кошторисної документації на неї, але сплачувати кредит вінничанам доведеться вже з наступного року.

Тема кредиту одразу переросла у тему грантів. Щодо останніх заступниця начальника “Вінницяоблводоканалу” Раїса Півторак пояснила: пишемо самі, у свій робочий час, але не виграємо. На пропозицію найняти людину, яка буде займатися цим професійно, відповіла: за 5000 гривень зарплати ніхто не погодиться.

Втім, найголовніше, що цікавило учасників слухань, – це якість води. На неодноразові запитання, коли, за яких умов та за якої вартості вона відповідатиме усім стандартам, відповіді так і не почули.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *