Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Тролейбус на Хутір Шевченка та новий автобусний маршрут: реальність чи мрія?

Тролейбус на Хутір Шевченка та новий автобусний маршрут: реальність чи мрія?

Можливо, у найближчому майбутньому тролейбус нарешті доїде до “обділеного” району у Вінниці та й ще може з’явиться новий автобусний маршрут, який поєднає цей район зі всім містом. Є вже відповідна електронна петиція  

Після нашої статті про те, щоб у мікрорайон Хутір Шевченка пустили тролейбус, відповідна електронна петиція набрала необхідну кількість голосів, щоб на неї дали відповідь органи місцевого самоврядування. Відповідь надійшла. Звісно,  ніхто й не чекав, що вже до Нового Року пустять тролейбус на Хутір Шевченка. Але все ж таки невеликий шанс є, що колись сучасний тролейбус доїде тупікового мікрорайону.

Проблеми 

На думку влади, проблемою стане 13,5 кілометрів автономного ходу тролейбуса.

 

 Тролейбуси з автономним ходом VinLine мають запас ходу у 20 кілометрів на акумуляторній батареї. Про це свідчить той факт, що коли немає електрики й по місту стоїть електротранспорт, VinLine спокійно їде по місту по своєму маршруту  не чекаючи, коли знову з’явиться напруга в мережі. 

Але заступник міського голови Андрій Очеретний обнадіяв мешканців Хутора Шевченка, що повернуться до цієї проблеми, коли завершать реконструкцію вулиці Батозької (хоча залишається незрозумілим зв’язок між цими питаннями) 

Створення нового маршруту 

Міська влада розглядає цей маршрут разом з мікрорайоном ВПЗ: тролейбус №15А на автономному ході їде з муніципального ринку та заїжджає окремо на Хутір Шевченка, потім звідти їде на ВПЗ і так само повертається назад. Це звісно дуже все ускладнює і не є логічним. Оптимально було створити новий маршрут, наприклад, №16А “Вишенька – Хутір Шевченка”. По цьому маршруту на автономному ході тролейбус з муніципального ринку їхав би на Хутір Шевченка, робив би там круг по мікрорайону (як це сьогодні робить автобус №20), і вже звідти тролейбус їхав назад до муніципального ринку. Довжина маршруту на акумуляторах складатиме лише 7 кілометрів.

Це те ж саме, як сьогодні на маршруті тролейбуса №14А. 

Автобусний маршрут №3

Є ще варіант автобусного маршруту, який би був актуальний для мешканців Хутора Шевченка, вулиці Київської, мікрорайону Корея та Вишеньки. Головне, що мешканці Хутора Шевченка зможуть швидко дістатися по новому участку дороги (відкрили у 2020 році) до вулиці Київської та без пересадок добратися до центральної частини міста та до Вишеньки. Сам маршрут ми відмітили на мапі з усіма зупинками, з яких червоним кольором позначені ті, котрі треба буде облаштувати. 

У соцмережах ми провели опитування, і більшість людей підтримує ідею зі створенням цього маршруту. Є відповідна електронна петиція.  

 

Проект реалізується за фінансової підтримки чеської організації People in Need, у рамках ініціативи SOS Ukraine. Зміст публікації не обов’язково збігається з їхньою позицією.

Один відгук про “Тролейбус на Хутір Шевченка та новий автобусний маршрут: реальність чи мрія?

  1. Наталія

    Першу петицію, мешканці Хутора Шевченка підписали. А на другу мабуть не вистачить голосів. Люди зневірені у діях влади! Вже більше п’яти років влада відповідає відмовою на звернення людей про подовження маршруту. Щоб не було пересадки, щоб заощадити кошти, і для зручності. Нас не чують, ми нерентабельний район. Дуже прикро від бездіяльності посадовців!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *