Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » ТЦ замість ринку “Київський”: що зробила дружина міського голови Вінниці, щоб його збудувати

ТЦ замість ринку “Київський”: що зробила дружина міського голови Вінниці, щоб його збудувати

Скоро відкриється ТЦ на вулиці Київській, 108-А, де ще кілька років тому був невеликий продуктовий ринок “Київський”. Кошторисна вартість торгового центру – 23 756 042 гривень. Належить ТЦ підприємству ПП “Еконіка-М”. Статутний капітал фірми – 18 750 000 гривень, з яких 67% (12 562 500 гривень) внесла дружина міського голови Наталія Моргунова. Рішенням виконкому від 29.09.2022 року №2099 було вирішено затвердити договір про сплату пайової участі ПП “Еконіка – М” в сумі 861 537 гривень  

“Базарний бізнес”

Зробимо ліричний відступ та покажемо, як так взагалі вийшло, що дружина мера замість ринку будує ТЦ і звідки то почалося. А почалося з 1990-х років. Ринок на трамвайній зупинці “Лісопарк” належав батьку міського голови Анатолію Моргунову. Ось на таку цікаву газетну замітку журналісти Агенції нещодавно натрапили, коли переглядали вінницькі газети в бібліотеці. 

У 2000-х ринок перебудували у торговий комплекс “Пасаж”. Зараз ТОВ “ТСК “Пасаж” належить сестрі міського голові Оксані Моргуновій.

Так само родині міського голови належить ТЦ “Караван”, де раніше був ринок “Спутник”  та належали земельні ділянки перед м’ясним павільйоном на ринку “Центральний”, де зараз планують збудувати торговий центр.

Ринок “Київський” 

“Початок кінця” для ринка “Київський” відбувся 21 квітня 2015 року. Саме у цей день на сесії Вінницької міської ради депутати проголосували за продаж земельної ділянки (де знаходився ринок)  загальною площею у 18 соток. За рішенням сесії ця земельна ділянка була передана у власність шляхом продажу ПП «Еконіка – М» за 406 044 гривень без ПДВ, для будівництва та обслуговування будівель торгівлі. 

На той момент підприємство  ПП «Еконіка – М» належало дружині та сестрі міського голови 

У 2016 році Наталія Моргунова офіційно продає за 3 500 000 гривень свою частину акцій ПП «Еконіка – М» Олександру Воловику  Чи була це фіктивна операція, щоб у дружини міського голови формально не було цього підприємства – невідомо, але Олександр Воловик був керівником ПП “Азімут – Транзит”, яке пов’язано з оточенням Володимира Гройсмана та Сергія Моргунова.  

Під керуванням Олександра Воловика підприємством  ПП “Еконіка – М” був лише ліквідований ринок і ніяких будівельних робіт не розпочиналось. У липні 2019 року кінцевим бенефіціарним власником ПП “Еконіка – М” стає Іван Бабій – рідний брат депутата Вінницької міської ради Петра Бабія. У жовтні 2019 року розпочинається будівництво торгового центру.  У березні 2021 року до власників ПП “Еконіка – М” “приєдналась” Наталія Моргунова. Рішенням виконкому від 29.09.2022 року №2099 було вирішено затвердити договір про сплату пайової участі ПП “Еконіка – М” в сумі 861 537 гривень.  

Зараз будівництво торгового центру на фінальному етапі: заасфальтували парковку, проводят внутрішні роботи, вкладають тротуарну плитку тощо. Чекаємо відкриття.


фото редакції

 

 


Проект реалізується за фінансової підтримки чеської організації People in Need, у рамках ініціативи SOS Ukraine. Зміст публікації не обов’язково збігається з їхньою позицією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *