Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » У Києві бізнес ввести легше, ніж у Вінниці, вважає Власник «The Brothers Cafe»

У Києві бізнес ввести легше, ніж у Вінниці, вважає Власник «The Brothers Cafe»

На думку власника кафе «The Brothers Cafe» Віктора Маліновського-молодшого, його бізнесу влада ставить «палки у колеса» через опозиційну діяльність батька. Підприємцю у вінницьких ЗМІ не вистачає інформації про людей, які знаходяться при владі у місті – хто вони, чим займаються,  як потрапили в органи місцевої влади. Каже, що інформації про цих людей у Вікіпедії не довіряє тому, що її може хто завгодно редагувати.

Чи вірити ви в незалежну журналістику у Вінниці?

– Так.

Чи відчуваєте ви тиск на свій бізнес з боку влади?

– Так, тиск з боку органів місцевого самоврядування.

Звідки ви дізнаєтесь про події в місті?

– Фейсбук.

Якій тематиці віддаєте перевагу?

– Політика, урбаністика.

Якої інформації про місто вам не вистачає?

– Про нашу місцеву владу. Не вистачає інформації по людей, які при владі. Цікаво дізнатися яким чином вони потрапили в органи місцевої влади та хто він взагалі такий. Я не довіряю тій інформації, що написана про людей в Вікіпедії, тому що її може хто завгодно редагувати.

Чи потрібно проводити журналістські розслідування у Вінниці?

– Звичайно. У нас дуже багато речей, про які треба писати.

Чи готові ви підтримувати діяльність незалежних журналістів?

– Так, звичайно. Коли фінансово, коли експертно. Все залежить від ситуації.

З ким ви порадите провести наступне опитування?

– Зараз нікого не порекомендую. Всіх кого знав, вже позакривались. Один підприємець переїхав до Києва свій бізнес впроваджувати. Каже,  що у Києві бізнес ввести легше, ніж у Вінниці.

Про тиск на бізнес сина розповів батько власника «The Brothers Cafe», Віктор Маліновський:

 – Прийшов архітектурно-будівельний контроль  та сказав що ваша мийка у кафе встановлена незаконно і на неї потрібен дозвіл. Сказали, що це об’єкт особливої складності «СС2» і на мийку потрібно мати спеціальний дозвіл. Такий дозвіл потрібен тоді, коли в приміщенні одночасно знаходиться від 50-1000 людей. В цьому кафе ніяк не розміститься 50 людей. Зрештою виписали нам штраф разом з пенею на суму 98 000 гривень. Потім, приблизно, через місяць прийшли до нас якійсь «рєшали» та сказали, що готові за половину коштів все порішати. Я нічого платити не збираюсь, тому ми звернулись до суду. Суд першої інстанції нам відмовив. Пішли до апеляції. Там сказали, що всі наші доводи лише на словах і немає ніякої експертизи. Касація сказала, що у нас неважка справа, тому розглядати не будемо (тяжкі справи від 150 000 гривень). Ми зробили експертизу, висновки якої підтвердили, що в кафе немає ніякого об’єкту складності «СС2». Тепер ми розуміємо, чому Володимир Гройсман  казав, що нам потрібно зробити міську будівельну контролюючу організацію, тому раніше вона була лише обласною. Він як став прем’єр-міністром України, одразу зробив міський відділ. Ми досі судимся і через це ніяк не можемо засклити літній зал. Сподіваємось, що нова влада змінить цю систему і ми виграємо суд».

Інтерв’ю проводилось у рамках проекту «Впливаймо на владу разом» за фінансової підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX),Програми Партнерства в галузі мас-медіа в Україні (UMPP)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *