Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » У рамках вінницького "Бюджету громадських ініціатив" претендують на фінансування 36 проектів

У рамках вінницького “Бюджету громадських ініціатив” претендують на фінансування 36 проектів

Із 1 по 15 жовтня триватиме голосування за проєкти конкурсу “Бюджет громадських ініціатив”. Серед авторів ідей – громадські активісти, власник креативного простору та гімназії, голова наглядової ради благодійного фонду і головний редактор інтернет-видання, повідомляє Depo Вінниця

Із 67 заявок експертна група конкурсу обрала 36 (29 великих вартістю від 200 тис. до 1 млн грн та 7 маленьких вартістю до 200 тис. грн), за які голосуватимуть вінничани. Саме вони мають вирішити, які з ідей варті реалізації за бюджетний кошт у 2020 році, а отже, розділять 7 млн грн, передбачених на це.

Згідно з умовами конкурсу, кожен з учасників голосування може обрати чотири проєкти: два малі і два великі. Серед тих, що експертна група висунула на голосування у 2019 році, шість подаються повторно, а проєкти ще двох авторів стали переможцями минулорічних конкурсів.

Які ж ідеї змагатимуться за голоси жителів міста цього року і скільки вони можуть коштувати громаді у разі, якщо їх визнають гідними реалізації?

1. Проєкт “Створення зони безпеки й комфорту частини вулиці Острозького, Довженка” – один із тих, що виносився на голосування у 2018 році, щоправда, у трохи іншому вигляді. Його мета – створити безпечні умови переходу вулиці Острозького для жителів мікрорайону, учнів школи №32 та вихованців ДНЗ №27, а також озеленити і впорядкувати проїжджу частину прилеглих вулиць Довженка й Тімірязєва. Вартість проєкту його авторка, доцентка кафедри біології ВДПУ Людмила Гудзевич, оцінила у 999 990 грн, а члени експертної комісії вирішили округлити суму до 1 млн грн.

2. Повторно виноситься на суд вінничан і проєкт “VinNewsSport – здоровий спосіб життя для всіх без обмежень”. Його автор, заступник директор з соціальних питань Українського товариства сліпих (УТОС) Костянтин Ільніцький пропонує створити “належні та доступні умови для здорового та активного способу життя мешканців міста, завдяки чому збільшується кількісний склад відвідувань спортивних секцій дітьми та молоддю, включаючи людей з інвалідністю”. Реалізувати ідею планується на території школи №21, що по вул. 600-річчя, 16. Початковий кошторис проєкту – 559 814 грн, після розгляду комісією він зріс до 1 млн грн.

3. Мета проєкту Назара Рзаєва “Здорове дитинство” – модернізація й осучаснення спортивного майданчика школи-ліцею №7. На відміну від попередніх двох, запропонований автором кошторис було урізано з 989 тис грн до 709,8 тис грн.

4. У рамках проєкту “Успішна громада – здорова громада” Леонід Зіньківський пропонує облаштувати зони відпочинку в мікрорайоні Пирогове, освітлити їх, встановити огородження, глядацькі трибуни та штучне покриття. Експертна група вирішила, що 975 тис грн для цього буде замало, тож збільшила кошторис до 1 млн грн.

5. Проєкт “Підтримане проживання і професійна підготовка людей з інвалідністю” передбачає проведення аналітичного дослідження та підготовка мультидисциплінарної команди супроводу для професійної підготовки та підтриманого проживання людей з інвалідністю. Ця ідея належить голові правління Благодійного фонду Центр соціалізації та реабілітації дітей з аутизмом та іншими розладами “Розвиток” Олесі Самойленко. У 2017 році її проєкт “Чужих дітей не буває” став одним із переможців конкурсу “Бюджет громадських ініціатив”, і на його реалізацію з міського бюджету було виділено 800 тис. грн. Новий проєкт Олеся Самойленко оцінила в 930 тис. грн, до якого експерти додали ще 1,5 тисячі.

6. Створити “Вінницьку театральну студію” автор ідеї Денис Петренко пропонує на вул. Грибоєдова, 3, на базі комунального закладу “Центр підліткових клубів за місцем проживання”. Передбачається, що студія матиме майстерню, де будуть створюватися скульптури, персонажі, бутафорія, які використовуватимуть в найбільших культурно-розважальних заходах Вінниці. Кошторис проєкту експертна група оцінила в 931,3 тис. грн, у той час як його автор – на 19,5 тис. менше. У 2018 році цей проєкт вже виносився на голосування у рамках конкурсу, щоправда, місцем реалізації було зазначено іншу адресу.

7. Авторка проєкту “Ми особливі” Руслана Кобзар, керівниця соціального проєкту “Діабет не перешкода!” пропонує встановити у сквері біля площі Героїв Чорнобиля “так зване коло дружби бронзових фігур, висотою не менше 1 метра, у вигляді “особливих” дітей разом зі здоровими, показавши цим, що всі однакові і дружні”. Вартість реалізації ідеї було оцінено в 695 тис. грн, експертна група збільшила кошторис до 815 тис. грн.

8. Проєкт “Vinnytsia – ecofriendly city” пропонується реалізувати у “Прозорих офісах”, встановивши там інтерактивні multi-touch столи з програмним забезпеченням у вигляді ігор (для дітей і дорослих), спрямованих на популяризацію правил сортування твердих побутових відходів. Кошторис проєкту – 845 тис. грн. Його авторка – аспірантка кафедри будівництва, міського господарства та архітектури Вінницького національного технічного університету Ольга Яворовська, яка у 2017 році на міжнародному симпозіумі в Італії запропонувала використовувати дрони для збору сміття у районах малоповерхової або котеджної забудови.

9. Назва проєкту “Фонтанна площа у Тяжилові” говорить сама за себе. Місце реалізації – “Родинне озеро”. Кошторис проєкту його авторка Анастасія Гаврилюк оцінила у 988 тис. грн, експертна група – в 1 млн грн. У 2018 році експертна група відібрала схожий проєкт для участі у голосуванні, але авторка зняла його з конкурсу. До речі, проєкт із капітального ремонту зони відпочинку біля “Родинного озера” був одним із переможців конкурсу, проведеного в 2015 році.

10. Ще один проєкт, який пропонується реалізувати поблизу “Родинного озера”, облаштувавши порослу частину його прибережної зони, – “Затишний сквер у Тяжилові”. Кошторис проекту було оцінено в 754 тис. грн, і до цієї суми експертна група додала 256 тис. грн. Автор проекту Владислав Лапінський у червні звернувся до ВМР із петицією щодо продовження маршруту “№17 Тяжилів (СТО) – Залізничний Вокзал” на “Тяжилів (СТО) – Педучилище”.

11. Проєктом “Оновлення пішохідної та проїжджої зони біля зупинки Максимовича” передбачається покращення пішохідної зони та ділянки проїзної частини поблизу трамвайної зупинки, а також створення умов для зручного підйому людей з обмеженими фізичним можливостями та людей з дитячими візочками. Автор проєкту – Родіон Ємельянов. Експертна комісія збільшила запропонований ним кошторис у 706,1 тис. грн до 950 тис. грн.

12. У дитячому садочку №21 на вул. Міліційній пропонують реалізувати проєкт “Еко-сад для здоров’я та розвитку малят”. Його авторка Леся Палій пропонує створити структурно-функціональну екосистему “у вигляді міні-ботанічного саду з різними родовими комплексами рослин, задля проведення екологічних заходів, ознайомлення з рідкісними видами рослин, залучення дітей, батьків, педагогів до спільної праці у природі на благо громади”. Кошторис проєкту – 594 тис. грн.

13. Мета проєкту “Великі мандри рідним краєм”, втілення якого оцінено в 290 тис. грн, – ознайомлювати відвідувачів відділення денного перебування Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міста Вінниці з життям, побутом, ремеслами, творчістю, звичаями, обрядами та традиціями різних регіонів України, розширяючи знання та уявлення про міста, області, рідної держави. Авторка ідеї – завідувачка відділення Тетяна Семенюк-Сотник.

14. У рамках проєкту “Реконструкція спортивного поля на площі Шкільній (мікрорайон Старого міста)”, ще одного учасника торішнього конкурсу, пропонується збудувати спортивний майданчик для занять вуличною гімнастикою воркаут (WorkOut). Авторка проєкту, співзасновниця громадської організації “Я люблю Старе Місто” Наталія Федоришина оцінила його реалізацію в 1 млн грн.

15. Вінницький митець В`ячеслав Постернак пропонує створити на ганку дитячої музичної школи №1 “Відкриту сцену на Артинова” для проведення культурно-мистецьких заходів. Вартість проєкту – 990 тис. грн.

16. Проєкт “Платформа ідей та розвитку” передбачає облаштування у парку “Дружби народів” місця для творчого простору, “який об’єднає в собі мистецтво, культуру та громадську активність, де діти, молодь та дорослі зможуть розважатись, вчитись, розвиватись та з користю проводити час в інтерактивному просторі”. Авторка проєкту Ірина Баранович, кошторис – 998 тис. грн. До речі, у 2020 році міська влада Вінниці планує провести реконструкцію парку, витративши на це орієнтовно 45 млн грн.

17. Обладнати міські трамваї розумними звуковими маяками Mobilis УТОС для забезпечення доступності до них незрячих пасажирів пропонує директор вінницького УТОСу Борис Перепеличний – автор проєкту “Оснащення міського транспорту розумною системою зовнішнього озвучування для незрячих”. Маяки, що серійно виготовляються вінницьким підприємством незрячих, повідомляють назовні номер маршруту та сигнал тільки якщо на зупинці є незряча людина, не створюючи зайвого шуму. Для активації маяка використовується радіо-брелок або безкоштовний додаток для смартфону. Проєкт оцінено в 761 863 грн.

18. Створити зону відпочинку біля трамвайної зупинки “Медичний університет”, а саме впорядкувати, озеленити, встановити освітлення та вуличні меблі пропонує Олег Матюхов, співзасновник громадської організації “Ю7 Урбан Студія”. Реалізацію проєкту він оцінив у 730 тис. грн.

19. Мета проєкту “Чистий район – чисте місто!” – привернути увагу громадськості до глобальної проблеми твердих побутових відходів, створивши осередки для проведення інформаційно-просвітницьких заходів. Проєкт має реалізовуватися по Келецькій, 62, де знаходиться школа №15. Авторка проєкту – вчителька цього навчального закладу Жанна Голубович. Кошторис – 998 792 грн.

20. Авторка проєкту “Благоустрій зони відпочинку біля фонтанної площі на вул. С. Ценського” Тетяна Кондратюк пропонує озеленити площу та облаштувати там доріжки з тротуарною плиткою. Запропонований нею кошторис у 194 тис. грн експертна група збільшила до 429 тис. грн.

21. Брав участь у торішньому конкурсі й проєкт “Водному простору – простір!”. Його мета – “відновити занедбані водні простори довкола озера на території біля “П’ятничанського парку, провести очищувальні роботи та заглиблення озера, укріпити берег”. Реалізація цієї ідеї коштуватиме 1 млн грн. Її авторка – Роксолана Варчук. У 2017 році вона подала проєкт “Еко-парк“, спрямований на підтримання чистоти у П’ятничанському парку.

22. Волейбольний майданчик біля центрального міського стадіону пропонує створити Євген Саричев. Вартість проєкту – 999,2 тис. грн.

23. Ідея проєкту “Відкритий креативний простір “Ідея”” належить Андрію Піжевському, засновнику і власнику креативного простору “Артинов” і власнику приватної гімназії “Дельфін”. Створити відкритий молодіжний простір він пропонує на Хмельницькому шосе, 93, поблизу технічного університету. Мета проєкту – створення умов для розвитку молоді, стимулювання бажання працювати та відпочивати в рідному місті, організація привабливого простору для спілкування вінничан та гостей Вінниці. Вартість реалізації ідеї автор оцінив у 966,3 тис. грн.

24. Створити майданчик для пляжного футболу та волейболу в провулку Прибузькому в мікрорайоні Сабарів пропонує Євген Пєсков. Свій проєкт він оцінив у 960 тис. грн, експертна група збільшила кошторис на 40 тис. грн.

25. Проєкт “У ритмі життя” передбачає встановлення дефібриляторів для серцево-легеневої реанімації у місцях великого скупчення людей, а також у Прозорих офісах, на залізничному та автовокзалах, у великих торгових центрах. Автор ідеї – Віталій Побережець, голова студентської профспілки ВНМУ. Свій проєкт він оцінив у 940 тис. грн, експертна група – у 980 тис. грн.

26. Відновити працездатність “Криниці – є де води напитися” у дворі будинку на перехресті вулиць Кн. Коріатовичів та Скалецького, 35/194, пропонує Світлана Кумар. Вартість проєкту вона оцінила у пів мільйона гривень, експертна група урізала суму до 223 тис. грн.

27. “Реконструкція пішохідної зони та частково проїжджої частини перехрестя (вул. Довженка – вул. Стеценка)” називається проєкт Андрія Чуба. Ним передбачається покращення пішохідної зони та частково проїжджої частини перехрестя, а також створення умов для зручного та безпечного руху пішоходів. Кошторис проєкту експерти збільшили з запропонованих автором 485 425 грн до 704 005 грн.

28. Сучасну екологічну ділянку для збору й сортування сміття в центрі європейського міста пропонує облаштувати Інна Березюк. Проєкт передбачає створення сучасної екологічної підземної сміттєзбиральної системи, яка складається із закритих наземних сміттєпроводів, що доставляють сміття до підземних контейнерів для роздільних відходів. Система має бути обладнана датчиками наповнення контейнерів, елеваторною системою для підняття контейнерів на поверхню, електронними ключами доступу мешканців, системою відеоспостереження, автономним освітленням. Зоною збирання сміття визначено квартал, обмежений вулицями Пирогова (буд. 9-13), Гоголя та В. Отамановського. Вартість проєкту було оцінено в 1 млн грн, експертна група зменшила суму до 993,6 тис. грн.

29. Благоустрій набережної р. Південний Буг з облаштуванням майданчика для зони відпочинку та рибальства пропонує провести Сергій Мороз. Місцем реалізації проєкту визначено вул. Квітучу, що на Старому місці. Кошторис проєкту – 997,5 тис. грн.

30. Проєкт “Доступна література!” Олесі Самойленко передбачає розробку і друк “книги з математики із використанням сучасних науково доведених дисциплін та методик для полегшення сприйняття та успішного навчання дітей з інвалідністю та без інвалідності”. Вартість проєкту – 190 тис. грн.

31. У рамках проєкту “Старість – в радість. Залишаймося активними і після 60” його авторка Валентина Морнова пропонує популяризувати здоровий спосіб життя серед громадян похилого віку шляхом їх залучення до їзди на велосипеді. Вартість проєкту – 7,8 тис. грн.

32. Книгу “Вінниця – місто послідовників М. І. Пирогова” пропонує видати Ольга Юрчишина, співробітниця бібліотеки Вінницького національного медичного університету. Книга має стати своєрідною культурною візитівкою міста у галузі медицини та туризму та сприяти інтелектуальному розвитку вінничан, розширенню знань про відомих лікарів, які зробили вагомий внесок у розвиток медицини України та світу та возвеличили професію лікаря. Кошторис проєкту оцінено у 196 225 грн.

33. Дводенний “Хакатон прогресивних ІТ-рішень для розвитку Вінниці “Місто Успіху”” пропонує провести Олександр Панченко. У ході заходу команди у складі громадських діячів, програмістів та спеціалістів різних галузей мають напрацювати прототипи програмних продуктів для вирішення актуальних проблем та розвитку міста Вінниці. Місцем проведення заходу визначено готель “Оптіма”, його кошторис оцінено в 199 850 грн.

34. У рамках проєкту “Вишенська “Вишиванка” планується осучаснити та оновити пішохідні ділянки на території парку “Дружби народів”, облаштувавши їх бордюром та бруківкою у вигляді орнаменту. Кошторис проєкту його авторка Анжела Ремішевська оцінила в 211,7 тис. грн, але експертна група зменшила його до 197,75 тис. грн.

35. “Літературний конкурс короткої прози “Проза міста”, до участі в якому прийматимуться твори про  життя Вінниці, пропонує провести головний редактор інтернет-видання Vежа Андрій Качор. Перевага у конкурсі надаватиметься творам, події яких відбуваються у Вінниці, герої яких є вінничанами та які зображують соціальні, культурні, економічні, політичні реалії міста. Кошторис проєкту – 167 тис. грн.

36. “Екологічний форум “Еко-лідери для майбутнього!” під відкритим небом” пропонує провести голова Наглядової Ради Фонду Громади “Подільська Громада”” Андрій Дручинський. До участі в заході планується залучити вітчизняних та іноземних фахівців, місцем проведення заходу визначено школу №19. Кошторис проєкту його автор оцінив у 199 321 грн, експертна група збільшила суму до 200 тис. грн. Проєкт Андрія Дручинського “Створення парку-музею Подільського каменю на території КЗ “ЗШ І-ІІІ ст. №19 ВМР” увійшов до числа переможців торішнього конкурсу.

Нагадаємо, що в минулому році найбільший шматок вінницького «Бюджету громадських ініціатив» «з’їв» зі скандалом мікрорайон Тяжилів.https://vajr.info/novini/najbilshij-shmatok-vinnitskogo-byudzhetu-gromadskih-initsiativ-z-yiv-zi-skandalom-mikrorajon-tyazhiliv/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *