Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » У складі суду присяжних у Вінниці переважають жінки

У складі суду присяжних у Вінниці переважають жінки

Про гендерне співвідношення серед присяжних  в Україні дізнавались журналісти Агенції з відповідей на інформаційні запити. З’ясували, що перевага на боці жінок.

Суд присяжних в Україні — інститут здійснення народовладдя в Україні закріплений Конституцією України та Кримінальним процесуальним кодексом України і Законом України «Про судоустрій і статус суддів». Суд присяжних в Україні залучається лише  у судах першої інстанції.  Присяжні можуть залучатися у кримінальних та цивільних справах. Кримінальне провадження в суді першої інстанції щодо злочинів, за вчинення яких передбачено довічне позбавлення волі, здійснюється колегіально судом у складі трьох професійних суддів, а за клопотанням обвинуваченого – судом присяжних у складі двох професійних суддів та трьох присяжних. Винесення присяжними самостійного вердикту не передбачено. Затверджує перелік присяжних орган місцевого самоврядування.

Останній  список присяжних Вінницькою міською радою був затверджений 19 вересня 2019 року у складі 26 жінок та 14 чоловіків. Сьогодні, 29 листопада, депутати на сесії мають голосувати за оновлений список. У ньому гендерний розподіл трохи змінився – присяжними у Вінниці будуть 22 жінки та 18 чоловіків.

У Вінницькій області ми маємо інформацію по гендерному аспекту серед присяжних у таких судах: Барський, Гайсинський, Іллінецький, Калинівський, Козятинський, Крижопільський, Липовецький, Мурованокуриловецький, Тиврівський, Тростянецький, Тульчинський, Чечельницький, Ямпільський міськрайонні та районні суди. Загальна кількість присяжних в цих судах – 199 осіб: 99 жінок та 100 чоловіків.

Окрім судів на Вінниччині, ми розглянули суди по всій Україні, які відмітили на  мапі У 54 судах, разом з судами у Вінницькій області, залучено 1104 присяжних, з них 648 жінок. Це близько 59 відсотків  від загальної кількості присяжних.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *