Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Журналістські розслідування » У центрі Вінниці горить будівля «Вінницяфармації», поруч з якою плануть будувати п’ятиповерховий готель

У центрі Вінниці горить будівля «Вінницяфармації», поруч з якою плануть будувати п’ятиповерховий готель

У Вінниці горить закинута будівля колишнього  фармацевтичного підприємства «Вінницяфармація» на вулиці Соборній, 9. Як повідомив сайт Vinnytsia Press Point загорання сталося сьогодні близько 15:20 на другому поверсі  будівлі. У гасінні пожежі було задіяно  три екіпажі.

Станом на 18 годину, коли на місці події перебував журналіст Агенції, рятувальники продовжували гасити пожежу.

Офіційні коментарі про причини пожежі може надати лише прес-служба рятувальників, але неофіційно журналісту розповіли, що загорання тут стаються регулярно раз на один-два місяці. За однією з  версій,  підпали здійснюють безхатченки, які періодично там ночують. Хоча версія, якщо взяти до уваги, що загорання на другому поверсі, а стан будівлі аварійний , щей міжповерхові перекриття з дранки, скажімо,  малоймовірна. Безхатченки ж не камікадзе, у них просто немає де житии, але жити вони хочуть все одно…

Ми надіслали запит на інформацію до ДСНС з проханням надати офіційну статистику  пожеж за адресою Соборна,9 та  причини загорань.

Нагадаємо що про цю будувлю на Соборній,9  та «туалетну» схему за якою збирались віддати під нею землю площею 0,0819 га ми писали у розслідувані «Чергова земельна схема у Вінниці: «таблеточки», готель та бізнес-леді ». У ньому йдеться про те, що майже двадцять соток землі у центрі Вінниці міська влада збиралась віддати під готель за вдосконаленою «туалетною схемою» двом підприємицям, які володіли лише трьома двохсотими від загальної площі будівлі . Це 231,6 метрів квадратних недобудованих майстерень.  Журналісти Агенції, розплутуючи схему,  знайшли ланцюжок, що привів до депутата  Вінницької міської ради Олександра Дана.  Але він стверджує, що немає ніякого відношення до цієї схеми.

Ця ж будівля була об’єктом антикорупційної екскурсії, яку ми проводили в кінці жовтня 2019 року.

Спір по встановленню меж земельної ділянки за адресою Соборна, 9  у квітні 2018 року  розглядала  комісія міської ради з розгляду земельних спорів, яка діє на підставі положення затвердженого рішенням виконкому. Спір полягав у не погоджені меж цієї ділянки суміжним землекористувачем  ТОВ «Компанія БІЗНЕСТОРГІНВЕСТ», в оренді якого земля  під фармацією була до квітня квітня 2015 року. Комісія погодила межі ділянки без присутності представників ТОВ «Компанія БІЗНЕСТОРГІНВЕСТ». Адреса у цієї ділянки Соборна, 9, а от площа ділянки уже не 0,1938 га, як планувалось у 2017 році, а лише 0,0819 га. За інформацією з держгеокадастру, земельна ділянка під закинутою будівлею фармації площею 0,1938 га й досі перебуває у комунальній власності та знаходиться в оренді у ТОВ «Компанія БІЗНЕСТОРГІНВЕСТ». А готель будуватимуть на сусідній земельній ділянці за цією ж адресою.

В травні  2019 року депутати  міської ради погодили звіт про експертну грошову оцінку та затвердили вартість земельної ділянки площею 0,0819 га у розмірі 642915 тисяч гривень. Станом на 16 травня 2019 року вартість одного квадратного метру землі в центрі міста становила 785 гривень. Ще до рішення сесії, виконком Вінницької міської ради погодив проектування за адресою Соборна, 9  п’ятиповерхового готелю.

Про історію самого будинку на Соборній,9  мало що відомо, серед деяких істориків є думка, що це був прибутковий будинок ( приміщення здавалися в оренду для різних цілей), який належав Мойсею Львовичу – батьку Боруха Львовича, власнику чавуноливарного заводу.

Нещодавно за інформацією Vinnytsia Press Point саме під будівлею, що колись належала відомому вінничанину місцеві дослідники виявили замуровану арку, що ймовірно веде до підземного ходу. Невелика цегляна перегородка відділяє тунель. За ним помітні завали будівельного сміття та доски, якими перекритий хід. Він йшов у напрямку вулиці князів Коріатовичів у бік житлового будинку, але ймовірно через обвал у подвір’ї даної будівлі був замурований та засипаний різним будівельним сміттям.  Місцеві жителі не раз розповідали, про те, що в районі вулиці Коріатовичів йдуть підземні магістралі у різному стані збереження. Після першого огляду підвального приміщення дослідники помітили, що будівля складається з бутового фундаменту та масивного як для того часу на перекриття зі швелерів виробництва Юзівського металургійного заводу, нині Донецького. За розмірами цегла арки є дореволюційною, вона вимурована двома рядами. Її висота складає близько двох метрів, шириною 1,5 метра, а довжина залишків тунелю складає не більше метра.

Цей матеріал підготовлено у рамках проекту «ДІЙ!-Вінниця», що реалізується за фінансової підтримки  міжнародної Чеської неурядової організації People in Need та Міністерства закордонних справ Чеської Республіки .

2 відкук про “У центрі Вінниці горить будівля «Вінницяфармації», поруч з якою плануть будувати п’ятиповерховий готель

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *