Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » У центрі Вінниці знову продають комунальну будівлю з підземними ходами

У центрі Вінниці знову продають комунальну будівлю з підземними ходами

У Вінниці вчергове виставили на продаж двоповерхову будівлю з підземними ходами по вулиці Монастирській,1. Проведення аукціону з умовами призначений на 7 травня. Стартова ціна – 3 802 150 гривень.

В умовах продажу будинку прописано, що у дворічний строк з моменту реєстрації покупцем права власності на об’єкт приватизації новий власник має “провести (замовити) археологічне дослідження підземних приміщень об’єкта та ділянки культурного шару, результатом якого має бути висновок спеціалізованої організації відносно результатів вивчення з відповідними рекомендаціями (або охорона, консервація та музеєфікація виявлених і залишених на місці фрагментів стародавніх будівель і споруд, або за рішенням державних органів культурної спадщини виключення зі складу зон охорони археологічного культурного шару”.

В умовах також знаходимо інформацію про те що будівля знаходиться в центральній історичній частині міста, а земельна ділянка, на якій вона  розміщена має обмеження у використанні – охоронна зона навколо об’єкту культурної спадщини.

Ці умови були визначені рішенням виконкому ВМР 8 квітня, а уже 11 квітня будівлю виставили на аукціон.

«Дій!-Вінниця» намагався дізнатись про умови продажу одразу після того, як будівлю рішенням сесії вкотре внесли у перелік об’єктів, що підлягають приватизації. Але на запит на інформацію ми отримали доволі абстрактну відповідь.

Нагадаємо, 24 січня  ми направили в міську раду звернення, у якому пропонували  створити музей «Підземна Вінниця» у будівлі по Монастирській,1. Кошти на його створення пропонували   залучити, не лише з бюджету міста, а й від міжнародних донорів, культурних фондів та шляхом краудфандингу, якщо на це є політична воля місцевої влади. Нам відповіли, що наші «пропозиції взяті до уваги та врахування в роботі».

Ще раніше ми створили петицію з такою ж пропозицією.

Нагадаємо, що влітку 2019 року  у цій будівлі , яка знаходиться  у комунальній власності, дослідники  спільноти «Тіні. Вінниця» виявили  майже 13-метровий підземний хід. Він має два розгалуження – одне з них веде у бік проїжджої частини вулиці Монастирської і будівлі ліцею, інше – у протилежний – до вулиці Князів Коріатовичів і Південного Бугу.

Тоді будівля також була  виставлена на продаж, але без жодних умов, інформацію про підземні ходи під нею не розголошували. Її намагались продати за  4 мільйони гривень, потім ціна впала до двох мільйонів, але торги відмінили.

Тоді у місті стався інформаційний вибух щодо вінницьких підземель. Про них багато писали у ЗМІ, соціальних мережах, створювали спеціалізовані сторінки, на цю тему… навіть написали лист до Папи Римського з проханням втрутитись у питання збереження підземель у Вінниці. Оскільки вони, ймовірно, є історичною та культурною спадщиною, що дісталась нам від католицьких монастирів, що були збудовані в центрі міста. Ватикан підтвердив отримання листа, але відповіді досі немає…

У жовтні 2019 році журналісти написали заяву до поліції, яка стосувалась будівлі по Монастирській,1, про те,  що посадові особи Вінницької міської ради знищують культурну спадщину міста. Ми отримали підтвердження, що копії матеріалів, які були надані  у вигляді доказової бази того долучили до існуючого кримінального провадження. На цей  час жодної інформації про розслідування цього провадження ми не маємо.

У 2018 році ми проводили журналістське розслідування про будівлю на Монастирській,1, у якому розповіли як «У центрі Вінниці дореволюційний маєток влада перетворила на закинутий склад»

 

Головне фото: Анастасія Демянчук

Публікація створена у рамках проекту центрів громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізовується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» та Посольства Королівства Нідерланди в Україні. Зміст цієї статті є авторським та не обов’язково збігається з позицією донорських організацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *