Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » У вересні 11 нардепів не проголосували жодного разу

У вересні 11 нардепів не проголосували жодного разу

Згідно з інформацією офіційного сайту Верховної Ради, 11 депутатів жодного разу не проголосували, із них усі за даними письмової реєстрації із невідомих причин. 6 із цих депутатів перебувають під слідством, втекли з країни або написали заяву про складання повноважень, повідомляє ЧЕСНО

Повний список нардепів, які були відсутніми під час усіх голосувань, виглядає таким чином:

 1. Бакулін Євген Миколайович, ( “Опозиційний блок”), затримання та арешт якого 15 березня дозволилаВерховна Рада. За словами Генерального прокурора, депутат давно не відвідував Україну.
 2. Жеваго Костянтин Валентинович, (“Позафракційні”) – один із десяти найбагатших людей України, власник групи компаній Ferrexpo, що за всю каденцію Верховної Ради взяв участь лише у 1,8% голосувань.
 3. Журжій Андрій Валерійович, (“Самопоміч”), який написав у липні 2018 року заяву про те, що складає повноваження. У Верховну Раду 5 вересня надійшов проект постанови про дострокове припинення повноважень.
 4. Клюєв Сергій Петрович, (“Позафракційні”),  якого Інтерпол оголошував у міжнародний розшук.
 5. Константіновський Вячеслав Леонідович, (“Позафракційні”), який у липні 2017 написав заяву про складання депутатського мандату. У листопаді 2017 Верховна Рада не змогла назбирати достатньої кількості голосів за задоволення цієї заяви.
 6. Мураєв Євгеній Володимирович, (“Позафракційні”), який за всю каденцію Верховної Ради взяв участь лише у 2,5% голосувань і був зайнятий переважно просуванням партійного проекту “За життя”.У вересні 2018 року він оголосив, що залишає партію.
 7. Онищенко Олександр Романович, (“Позафракційні”),  нардеп-утікач, який переховується в Лондоні від кримінального переслідування щодо розкрадання майна “Укргазвидобування”
 8. Підлісецький Лев Теофілович, (“Самопоміч”)
 9. Савченко Надія Вікторівна, “Позафракційні”), арешт якої за підозрою Генпрокуратури дозволила Верховна Рада і яка перебуває в слідчому ізоляторі.
 10. Шухевич Юрій-Богдан Романович, ( “Радикальна партія Ляшка”)
 11. Ярош Дмитро Анатолійович, (“Позафракційні”), який за всю каденцію Верховної Ради взяв участь лише у 2,1% голосувань.

У соцмережах нардеп Шухевич повідомляв, що він перебував в лікарні у вересні. Цю інформацію ЧЕСНО підтвердив і помічник нардепа Юрій Дідовець. Утім, дані письмової реєстрації не показують зареєстрований лікарняний. Зауважимо, що Жеваго мав письмову реєстрацію 6 вересня на вечірньому засіданні, але так і не голосував.

Нардеп Підлісецький після публікації дайджесту повідомив, що він з літа на офіційному лікарняному.

 

На жаль, я з червня ціле літо і, думаю, до листопада на лікарняному. Перебув тяжку операцію, лікарняне офіційно оформлене”, – написав нардеп.

 

Дев’ятеро цих нардепів – Євген Бакулін, Костянтин Жеваго, Сергій Клюєв, Вячеслав Константіновський, Євгеній Мураєв, Олександр Онищенко, Лев Підлісецький, Надія Савченко, Дмитро Ярош – були відсутні також у липні 2018 року.

Народні депутати не завжди беруть участь у голосуванні попри присутність: у вересні присутність склала 82,7%, а голосування – 52,2%.

Понад 50% голосувань пропустили – 202 нардепи

Понад 90% голосувань пропустили – 40 нардепів

У найбільшій кількості голосувань не брали участь народні обранці від фракції “Воля народу” (81%), у найменшій – депутати від “Народного фронту” (68%)

Найбільшу кількість голосувань вересня не відвідали народні обранці з фракції “Батьківщина” (45%) і позафракційні нардепи (32,8%).

Нардепи, обрані за партійними списками, частіше беруть участь у голосуваннях, ніж депутати-мажоритарники: різниця в їхній активності становить майже 11 відсоткових пунктів.

Зауважимо, що навіть стовідсоткового прогульника відкликати неможливо. Єдине, чим можна покарати “недоторканних”, — позбавити частини зарплатні. За дорученням спікера з вересня 2016 рокупрогульників також час від часу публікують у газеті “Голос України”.

Нагадаємо, 8 нардепів пропустили всі голосування липня.

Раніше ЧЕСНО назвав найбільших прогульників 2017 року.

Громадський рух ЧЕСНО ініціював кампанію зі щомісячного оприлюднення списку нардепів-прогульників. Мета кампанії — привернути увагу до однієї з найбільших проблем роботи Верховної Ради — низької відвідуваності засідань народними депутатами та їх неучасті в голосуванні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *