Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » У "війні" за вінницьке кладовище побили журналіста

У “війні” за вінницьке кладовище побили журналіста

Джерело: Vlasno.info

 

Сьогодні, 29 серпня, у вінницькому мікрорайоні Сабарів чергове загострення: активісти стверджують, що на поле привезли чимало працівників комунальних служб. Також із відео, яке знімають активісти, видно, що на поле заїхала техніка. На місце події виїхав кореспондент Vlasno.info Богдан Новак. Однак вже за кілька хвилин зателефонував до редакції та повідомив, що йому розбили обличчя та бризнули в очі газом.

побитий журналіст Богдан Новак фото

побитий журналіст Богдан Новак фото

— Все пече, я нічого не бачу, а з губи іде кров, – розповів журналіст по телефону. 

сутички в Сабарові фото

сутички в Сабарові фото

Як написав Богдан Новак на своїй сторінці у Фейсбук, медики константували у нього забій щелепи, перелом носу та синці.

Постраждав поліцейський

10:50 – Як стало відомо на дану годину, на місці події працюють дві швидкі, медики яких надають першу допомогу журналістові та активістам. Богдан Новак розповів, що його повалили на землю та били ногами по обличчю, не зважаючи на те, що він представився журналістом.

сутички в Сабарові фото

Окрім кореспондента, “дісталося” і активістам. Серед них — Юлія Піскунова, яка знімала, все, що відбувалося на камеру мобільного. Також постраждав один з оперативних співробітників вінницького міського відділу поліції, який був на місці події у штатному. Йому також побили обличчя та бризнули газом. Однак затримати тих, хто бив наразі не вдалося. Ці люди були у капюшонах, які закривали верхню частину обличчя, та пов’язках, які закривали нижню частину. Після того, як вони відтіснили протестувальників з поля та побили людей, зникли. Як передають кореспонденти, наразі на полі близько тисячі осіб. Біля входу встановлюються ворота.

сутички в Сабарові фото

сутички в Сабарові фото

11:30 – головний редактор газети “Правди сила”, Ірина Басенко намагалась запитати у чоловіка, який був на полі у костюмі з краваткою, чому він не на роботі. Однак той почав виривати в неї з рук телефон, на який вона вела відеозйомку. Коли ж їй на допомогу прийшли колеги-журналістки, він обох їх штовхнув та хотів піти з місця події. Однак журналісти разом з мешканцями Сабарова не дали йому цього зробити, покликали поліцейських, щоб ті відібрали у нього пояснення. Люди провели чоловіка вигуками “Ганьба!”. Наразі Ірина Басенко пише заяву до поліції щодо перешкоджання діяльності журналіста. Загалом ситуація не змінилась: і сабарівчани, і ті, хто приїхали на поле, залишаються на своїх місцях. На поле приїхав відомий вінницький правозахисник Валерій Палій. Біля нього згуртувались сабарівчани та влаштували імпровізоване віче.

сутички в Сабарові фото

сутички в Сабарові фото

Пізніше на місце конфлікту у мікрорайоні Сабарів прибули заступники мера — Микола Форманюк та Сергій Тимощук. Микола Форманюк сказав, що всі дії підрядника ТОВ “Шляхбуд” , який має облаштовувати поле під кладовище, – законні. За його словами, є відповідне рішення міської ради, а перешкоджання роботі підрядника тягнуть за собою кримінальну відповідальність.

сутичка в Сабарові фото

Ситуація склалася така, що важко розрізнити, хто яку сторону конфлікту представляє. Паркан охороняють три ряди охорони. Його таки ставлять. Представник підрядника закликає не псувати майно підприємства: кілька людей вилізли на шмат паркану.

сутичка в Сабарові фото

Правозахисник Валерій Палій запитав, хто нині ініціював «криваву» акцію. Один із заступників відповів: мешканці Вінниці. Та вкотре сказав і попросив не перешкоджати роботі підрядника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *