Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » У Вінниці до 489 вуличних камер відеоспостереження незабаром додасться ще 133 камери

У Вінниці до 489 вуличних камер відеоспостереження незабаром додасться ще 133 камери

Майже у всіх людних місцях Вінниці встановлені камери відеонагляду. Станом на вересень 2016 року у Вінниці за офіційними даними було лише 70 камер, а  сьогодні – 489. За встановленням та обслуговуванням відеоспостереження у Вінниці займається КП “Вінницький інформаційний центр”. Відповідно до аналітичної системи YouControl, статутний капітал підприємства 13 мільйонів гривень. Керівник КП “Вінницький інформаційний центр” Сергій Бригадир. Згідно з його декларацією  він не має великих статків.

За інформацією Вінницької міської ради, найближчим часом заплановано встановити ще 133 камери: вулиця Бучми ( в районі залізничного мосту), на виїзді з міста, на площах автовокзалів та на площі Привокзальній тощо.

На пряме питання в  запиті на публічну інформацію про суму  коштів витрачених на придбання та встановлення  камер, міська влада не надала відповіді. У відповіді йдеться про те, що це бюджетні кошти. Таку відповідь журналісти розцінюють, як приховування інформації. Громада має право знати, як витрачаються її кошти.

Для вінничан, важливо знати, що записи з відеокамер також є публічною інформацією. За офіційною інформацією міськради, кожен громадянин може отримати відеозаписи з камер, якщо на них зафіксовані кримінальні дії, які були застосовані до нього. Для цього достатньо письмово звернутися з заявою до Вінницької міської ради і вам буде наданий запитуваний відрізок відеозапису.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *