Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » У Вінниці людям, яким громада не довірила депутатство, повноваження надав міський голова

У Вінниці людям, яким громада не довірила депутатство, повноваження надав міський голова

collage-upovnovazheni

У минулому році рішенням виконкому Вінницької міської ради  від 24.12.2015р. № 2932  у Вінниці створено нову посаду –  уповноважений міського голови. Де-юре –  вони на безоплатних засадах мають сприяти здійсненню повноважень міського голови, надавати методичну та практичну допомогу  у вивченні питань різних галузей муніципального управління, здійснювати аналіз та оцінки поточних і перспективних напрямів стратегічного розвитку міста.  Де-факто – уповноважені міського голови приймають  вінничан замість депутатів, на тих виборчих округах, де на виборах, що відбулися  25 жовтня 2015 року, громадяни не обрали депутатів міської ради.

Уповноважених міського голови не обрали депутатами від провладної партії

Здається, а що  в тому поганого? Люди працюють безплатно, приймають громадян , вислуховують їх проблеми, можливо, навіть допомагають щось вирішувати. Нехай собі… Виявляється, головна проблема криється саме в особистостях людей, яких міський голова призначив уповноваженими. Серед них  більшість людей,  які балотувалися на останніх виборах у депутати міськради за списком провладної партії «Вінницька європейська стратегія» , але не були обрані громадою.

На інформаційний запит журналіста центру громадського контролю «ДІЙ! Вінниця» виконком надав список всіх уповноважених міського голови, яких було затверджено  рішенням виконкому вінницької міської ради строком на один рік за поданням міського голови 30 грудня 2015 року. У списку тринадцять людей, дев’ять  з них балотувалася від  партії «Вінницької європейська  стратегія» у депутати міської ради і не були обрані.  Це керуючий відділом організаційно-масової роботи комунального закладу «Центр підліткових клубів за місцем проживання»  Дмитро Мира,  головний лікар Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова Олександр Жупанов, директор Департаменту Державної архітектурно- будівельної інспекції у Вінницькій області Сергій Савчук, підприємець Самвел Егоян,  директор середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 Світлана Куца, пенсіонер Володимир Савельєв, заступник начальника КП «Вінницька транспортна компанія» Ігор Кравець, помічник голови Вінницької обласної державної адміністрації Василь Павлюк та головний редактор МКП РГ «Вінницька газета» Наталя Космина.

Уповноважений міського голови по 29 виборчому округу – директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької облдержадміністрації Світлана Василюк була депутатом вінницької міської ради попереднього скликання по цьому ж виборчому окрузі.  Депутат міської ради, директор ТОВ «Сигнал» Валентина Вишневська, нині уповноважений міського голови по 18 виборчому округу.  Леонід Марценковський на момент призначення був  керівником Вінницько  міської організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка». Сьогодні він лідер місцевого активу «Руху нових сил». Уповноважений по виборчому округу №2 – Іван Бабій брат депутата Вінницької міської ради від «Вінницької європейської стратегії» Петра Бабія.

18 лютого 2016 року виконком  долучив до списку уповноважених пенсіонера Віктора Богуславського, а 20 жовтня 2016 року –  виключив Ігоря Кравця.

 

Уповноважені приймали громадян та покладали квіти

Центр громадського контролю «ДІЙ! Вінниця», вирішив з’ясувати, чим займались уповноважені протягом року та чи виконали вони те, що прописано у Положенні «Про уповноважених міського голови». За положенням вони мали  готувати пропозиції міському голові щодо реалізації повноважень органів місцевого самоврядування, щодо проведення заходів за участю міського голови, пропозицій щодо вдосконалення механізмів взаємодії органів місцевого самоврядування з центральними та місцевими органами виконавчої влади, політичними партіями, громадськими організаціями. У запиті щодо доступу до публічної інформації ми попросили надати копії усіх пропозицій, що за рік підготували уповноважені. У відповідь отримали лише відписку про те, що уповноважені здійснювали двічі на місяць прийом громадян на тих округах, де за результатами виборів не було обрано депутатів вінницької міської ради. У відповіді пишуть, що «за результатами таких прийомів надавалась інформація уповноваженими міського голови щодо порушених питань міському голові». Крім того пишуть, що уповноважені брали участь у 16 заходах на кшталт покладання квітів до Дня Соборності України, Дня виведення військ з Афганістану…

У відповіді не надали жодної копії документів, що мали б за рік виникнути за результатами діяльності уповноважених.

page1 page2

Повноваження нинішнього складу уповноважених міського голови спливають через десять днів, тому ми зацікавились критеріями відбору людей на цю посаду. Їх за Положенням незабаром мають переобирати.  Але у відповіді від виконкому нам не надали жодної інформації про це…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *