Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » У Вінниці депутати «дали добро» на обробку міських парків від кліщів

У Вінниці депутати «дали добро» на обробку міських парків від кліщів

Вже цього року на території Центрального парку культури і відпочинку та парку “Дружби народів” проведуть акарицидну обробку зелених насаджень від кліщів за бюджетний кошт. Відповідне рішення вінницькі депутати ухвалили сьогодні під час сесії Вінницької міської ради.

Для того, аби розпочати заходи з попередження поширення популяції кліщів вже цього року, було прийнято рішення внести зміни до Програми розвитку та утримання житлово-комунального господарства Вінницької міської об’єднаної територіальної громади на 2019-2024рр.”, затвердженої рішенням міської ради від 28.09.2018р. №1350 зі змінами. Відповідно до ухваленого сьогодні рішення передбачено акарицидну обробку трави та кущів, де цих паразитів найбільше.

Внесення змін до Програми стало наслідком, зокрема, петицій вінничан з даного приводу. Так, у відповідь на петицію вінничанки Вікторії Педос, під якою підписалось 359 вінничан, у травні цього року у мерії повідомили, що виконавчими органами міської ради вивчається питання щодо можливості проведення цих профілактичних робіт вже у наступні роки. Крім того, інформацію про епідемічну ситуацію із захворюваності Лайм-бореліозом надіслали всім лікувально-профілактичним закладам міста.

Як Агенція повідомляла раніше, за інформацією Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ України, впродовж останніх 15 років кількість захворювань на хворобу Лайма, носіями якої є саме іксодові кліщи, у Вінницькій області зросла майже у 200 разів. Перші випадки на Вінниччині реєстрували в 2003 році. Тоді кліщовий іксодовий бореліоз діагностували лише у трьох вінничан. А вже 2018 року медики зареєстрували 517 таких випадків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *