Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » У Вінниці за два місяці постраждало від домашнього насильства близько 50 жінок

У Вінниці за два місяці постраждало від домашнього насильства близько 50 жінок

Concept of domestic abuse. Battered woman escaping from man silhouetted at the top of the stairs, in fear of more violence

У Вінниці 17 вересня розпочали роботу дві робочі групи реагування на факти вчинення домашнього насильства. Серед цих груп є «Поліна» (Поліція проти насильства).  З моменту створення пройшло майже два місяці. Журналісти Агенції  дізналися, які  результати роботи за цей час.

За інформацією Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, яку надали у відповідь на інформаційний запит, за період з 17 вересня по 31 жовтня 2019 року вищезазначеними групами здійснено 251 виїзд на повідомлення про факти скоєння домашнього насильства, з яких 58 фактів знайшли своє підтвердження та потерпілі особи виявили бажання звернутися до органів поліції із письмовими заявами щодо прийняття відповідних мір до їх кривдників. Загалом, за результатами проведення перевірок з’ясовано, що від домашнього насильства постраждало 60 осіб, з яких 47 жінок, 7 чоловіків та 6 дітей.

За час роботи зазначених груп реагування кривдникам було винесено 48 термінових заборонних приписів, 58 осіб притягнено до адміністративної відповідальності за статтею 173-2 КУаАП (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового забороненого припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування), розпочато два кримінальних провадження за фактами скоєння домашнього насильства. Додатково працівниками поліції організовано надання 5 постраждалим особам відповідної медичної допомоги, одну таку особу поміщено до притулку для постраждалих осіб.

Найголовніше, що  дають дані мобільні групи – це оцінка ризиків повторного заподіяння шкоди кривдником потерпілій особі. Наприклад,  раніше працівники поліції, які  приїжджали на виклик, могли припинити насильницькі дії, але у випадку «сімейних розборок», часто залишали кривдника та їхали. Факти насильства повторювались знов.  Траплялись випадки, що  після чергового разу, жертва помирала. Тому наразі  робочі групи реагування на факти вчинення домашнього насильства не тільки фіксують факти, але й оцінюють на місті шанси повторення кривдником своїх злочинних дій. Якщо така ймовірність існує, працівники поліції можуть виписати заборонений припис, що забороняє кривднику приближатися до потерпілої особи протягом 10 діб. Окрім цього, після фіксування двох фактів домашнього насильства наступає кримінальна відповідальність.

Публікація створена у рамках Програми  партнерства з організацією GenderZ 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *