Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » У Вінниці за рік лише десять випадків жорстокості проти тварин стали кримінальними провадженнями

У Вінниці за рік лише десять випадків жорстокості проти тварин стали кримінальними провадженнями

 

Поради зоозахисників, як діяти у випадках, коли ви стали свідком жорстокостокого  поводження з тваринами

В Україні вже більше двох років діє Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження гуманного ставлення до тварин».  В редакції цього Закону діє стаття 299 Кримінального кодексу України «Жорстоке поводження з тваринами».  В залежності від наслідків  та тяжкості злочину вона передбачає  позбавлення волі від шести місяців до восьми  років.

Не зважаючи на це  сьогодні випадки покарання живодерів за цією статею можна перерахувати на пальцях.

Я побачив біля магазину, що ходять собаки. Одна з них така худа – одні кості. Пішов купив їм корма, нахилився, почав висипати, собаки підійшли їсти. Просвистіла куля, одна собака завищала і почала тікати. Ми розвернулись, а там за забором прямо біля виходу з магазину мужик стріляє по собакам. Ми догнали його, затримали та викликали поліцію. Поліція приїхала десь через дві години і забрала його. До мене підходив слідчий і сказав, що за собак йому нічого не буде, максимум хуліганка. Буду вирішувати питання по відкриттю провадження стосовно того, що куля біля мене пролетіла. А собаку ж не піймали, кажуть, і довести жорстоке поводження з твариною, буде неможливо, – розповідає представник громадської організації «Автомайдан Вінниччини» Олександр Смірнов.

Ми написали запит до Головного Управління Національної поліції у Вінницькій області, щоб дізнатись чому механізми, які б забезпечували виконання  Закону  діють не на повну  потужність  і попросили надати інформацію про те, скільки за минулий  рік  було порушено кримінальних проваджень  за фактами  жорстокого поводження з тваринами та на якій стадії досудового розслідування знаходиться кожне з них.

У відповіді йдеться, що станом на 27 вересня 2019 року  проводилось досудове розслідування у десяти кримінальних провадженнях розпочатих по факту жорстокого поводження з тваринами. Два з них направлено до суду з обвинувальними актами, три закрили за відсутністю складу злочину, у п’яти – проводиться досудове розслідування.

Часто волонтери у соцмережі Фейсбук в групах, які опікуються безпритульними тваринами(ВІННИЦЯ ДОПОМОГА БЕЗПРИТУЛЬНИМ ТВАРИНАМ, Винницкий приют для бездомных собак “Планета” , База найденных и потерявшихся животных – ВИННИЦА-), повідомляють про випадки масового отруєння безпритульних тварин, випадки ДТП з постраждалими та залишеними помирати тваринами, викинутими на смітники та вулиці на смерть безпорадними кошенятами та щенятами, залишеними без їжі та води тваринами у закритих приміщеннях.  Зоозахисники скаржаться, що винних ніхто не розшукує і не карає, навіть попри заяви до поліції. При цьому на вулицях міста встановлено близько тисячі камер відео спостереження, що фіксують у тому числі злочини, що стосуються жорстокого поводження з тваринами.

Я думаю, причина в тому, що факт жорстокого поводження з тваринами важко довести. Поліція не хоче займатися завідомо програшними справами. Виною є, на мою думку, недосконалість законодавства, – каже зоозахисниця Катерина Христич.

Що робити, якщо стикнувся з ситуацією жорсткого поводження з тваринами, і як притягнути злочинця до правової відповідальності радить засновник зоозахисного руху UAnimals Олександра Тодорчук в публікації на сайті «Рубрика».

1. Спробувати перервати акт жорстокості.

Дуже часто для цього достатньо просто привернути увагу оточуючих до того, що відбувається. І, власне, людина, яка вчиняє це порушення у такій ситуації зазвичай відволікається і припиняє свої дії.

Треба виконувати усі законні методи для того, щоб зупинити ту ситуацію, свідками якої ви стали.

2. Паралельно необхідно одразу (!) викликати поліцію.

Поліція зобов’язана відреагувати на цей виклик і приїхати, посилатися необхідно на закон про захист тварин від жорстокого поводження

Обов’язково треба контролювати, щоб поліція приїхала і склала протокол про це порушення.

Оскільки ви написали цю заяву, можете слідкувати за тим, як ведеться розслідування. Варто розуміти, що лише за умови вашого контролю і максимального поширення інформації про цю ситуацію, вона може бути зрушена з місця.

3. За можливістю зафіксуйте злочин та обличчя злочинця

 

На сьогоднішній день ті випадки, які в судах закінчуються хоч якимсь покаранням відносно жорстоких дій щодо тварин, пов’язані з наявністю фото і відео-доказів злочинів. Відео-докази тут є кращими, для цього важливо зафіксувати обличчя злочинця та його дії. Інакше довести те, що конкретна людина дійсно вчинила ці дії буде дуже складно.

Важливо! Необхідно розуміти, що просто зняти на відео злочин – недостатньо для притягнення злочинця до відповідальності. Потрібно обов’язково викликати поліцію, скласти протокол і вимагати залучення цих фото і відео-матеріалів до справи.

Якщо ви просто зафільмуєте та викладете відео в Інтернеті, розраховувати на те, що це вирішить ситуацію, на жаль, не варто.

Для того, щоб притягнути злочинця до правової відповідальності, у першу чергу потрібно викликати поліцію, скласти протокол, точніше добитися його складення. А далі – максимально слідкувати та тиснути на те, щоб справа надійшла до суду і судового рішення”, – каже  Олександр Тодорчук.

.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *