Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » У Вінниці зареєстрували місцеву ініціативу про зменшення земельного податку

У Вінниці зареєстрували місцеву ініціативу про зменшення земельного податку

Сьогодні, 5  серпня, у порядку місцевої ініціативи група громадських організацій зареєструвала проект рішення Вінницької міськради «Про внесення змін до рішення міської ради від  27.06.2018 року № 1231, зі змінами».

Мова йде про рішення «Про встановлення місцевих податків і зборів та затвердження Порядків їх справляння» (зі змінами) з врахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 року № 483 «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки».

Цим рішенням ставка земельного податку для вінничан була збільшена у десять разів.  Рішення про збільшення плати ще у червні минулого року прийняли депутати Вінницької міської ради. Тоді розмір податку складав 0,03% нормативної грошової оцінки та з 1 січня 2019 року зріс до 0,3%.

Проект рішення поданий відповідно до статті 9 Закону України «Про місцеве самоврядування» та статті 4 Положення «Про місцеві ініціативи в місті Вінниці». Він передбачає повернення ставки податку 0,03% для земель з цільовим призначенням «Для городництва», «Для індивідуального  садівництва», “Землі житлової забудови”,  “Для індивідуального дачного будівництва” та “Для колективного дачного будівництва”.

Проект відповідно до Положення має бути переданий на розгляд найближчої сесії міськради.

Нагадаємо, що на петицію міська влада відповіла, що не збирається зменшувати податок на землю у місті.

 

Цей матеріал підготовлено у рамках проекту «ДІЙ!-Вінниця», що реалізується за фінансової підтримки  міжнародної Чеської неурядової організації People in Need та Міністерства закордонних справ Чеської Республіки

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *