Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » У Вінниці збирають підписи на підтримку безхатченків

У Вінниці збирають підписи на підтримку безхатченків

Задовольнити базові потреби безхатченків вимагає своєю петицією до Вінницької міської ради голова правління громадської організації “ВІСь” Світлана Дубина.

– Соціальні служби роблять те, що в їх можливостях, відповідно до компетенцій, якщо бездомні звертаються. Маємо поодинокі ініціативи, які роздають їжу безхатченкам. Але, очевидно, що цього недостатньо, – зазначила у своїй петиції Світлана Дубина.

Вона також зауважила, що з моніторингу, який проводили вінницькі ЗМІ та громадські організації, безхатченки дискриміновані в отриманні медичної, психологічної та юридичної допомоги. Серед них розповсюджені як психічні, так і різні вірусні захворювання, в тому числі, туберкульоз, ВІЛ та СНІД і їм важко отримати допомогу в лікуванні цих хвороб. Також авторка ініціативи констатувала, що у Вінниці немає офіційного реєстру бездомних осіб.

Про те, скільки людей-безхатченків є у нашому місті, які заходи Вінницька міська рада та її структурні підрозділи вживають для вирішення проблем цих людей, зокрема, чи існують діючі міські програми та скільки коштів з бюджету громади виділяється за цим напрямком, а також чи є притулки та соціальні центри для даної категорії громадян у нашому місті, Вінницьку міську раду запитував ЦГК «ДІЙ!-Вінниця».

З відповіді на запит щодо доступу на публічну інформацію «ДІЙ!-Вінниця» отримав підтвердження того, що загальнодержавного чи місцевого реєстру таких осіб не існує. Але за 2018-2019 роки соціальні послуги отримували 174 людини. З них 120 людей – у 2018 році.

– До Вінницької міської ради маємо пропозицію розглянути спільно з громадським сектором та дотичними службами як задовольнити базові потреби безхатченків, як забезпечити права цих людей, – зазначила голова ГО “ВІСь”. – Потреби мають бути задоволені у спосіб, прийнятний для цих людей.

Про життя жінок, які з різних причин опинилися на вулиці, дивіться у фільмі “Заговори — і я Тебе побачу”, над яким працювала команда ГО “ВІСь”.

Фото gazeta.ua

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *