Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » У вінницькому «Квадраті» журналісти перевірили протипожежну безпеку, а чиновники «сіли за стіл переговорів»

У вінницькому «Квадраті» журналісти перевірили протипожежну безпеку, а чиновники «сіли за стіл переговорів»

Сьогодні, 1 жовтня,  у вінницькому молодіжному центрі «Квадрат» провели екскурсію для журналістів та активістів, щоб вони могли переконатися у безпечності закладу для відвідувачів – продемонстрували як працює протипожежна система, показали, де знаходяться три запасних виходи для евакуації та інші технічні безпекові  моменти.

Крім того на зустріч покликали представників обласного управління комунального господарства, департаменту будівництва, містобудування та архітектури та виконавців робіт, щоб вони знайшли спільну мову та вирішили між собою всі питання, які можуть стати на заваді подальшій роботі «Квадрату.

– Є прецедент в тому, що депутати звернулися до прокуратури з проханням розібратись у ситуації, є звернення управління комунального господарства до депутатів, а тому ми зібрали всіх тут, щоб показати, що перебувати в «Квадраті» безпечно, що вся протипожежна система прекрасно працює , просто є брак комунікації між управлінням комунальної власності, департаментом будівництва, містобудування та архітектури та виконавцями робіт. Вони не можуть сісти разом за стіл та вирішити нарешті чи все виконано та погоджено. А ми як заклад, який орендує це приміщення стали заручниками ситуації і знаходимось у підвішеному стані. Ми запросили сьогодні усіх, щоб вони переконались, що усі заходи протипожежної безпеки дотримані, є акт від пожежників про це.  Нам пообіцяли, що усі представники причетних до цього питання структури сядуть за стіл переговорів. У балансоутримувача не було остаточного проекту зі змінами, але після розголосу, його надали, тобто отримати його не було проблемою…Змушені констатувати, що банально був брак комунікації, і ми сьогодні, як третя нейтральна сторона, намагались його налагодити, – говорить в.о. директора «Квадрату» Олена Гуменна

Нагадаємо, ми писали про  те, що  керівник ГО «Філософія серця», президент Коаліції громадських організацій Ліга НІКА Юлія Грига оприлюднила на свої сторінці у  соцмережі Фейсбук копію листа у якому в.о обласного управління комунальної власності Бойко, ставить питання про розірвання договору оренди з комунальним закладом ВОМЦ «Квадрат». Тобто, з молодіжним центром «Квадрат», який займає відремонтоване у 2018 році приміщення на Театральній, 15.  Як вказано у листі, задля безпеки потенційних відвідувачів через виявлені порушення у виконанні будівельно ремонтних робіт.

Сьогодні вона повідомила журналістів, що сьогоднішній захід був направлений це те, що потрібно було зробити давно – посадити за стіл переговорів усіх учасників процесу, щоб питання почало вирішуватись.

– Як балансоутримувач, управління комунальної власності мало право знати, що тут відбувається, але департамент будівництва, містобудування та архітектури  їм не надав оновлений  проект реконструкції після його коригування. На цьому етапі все застрягло. Наша задача була показати, що все, що передбачено проектом виконано і працює, небезпеки для відвідувачів немає і посадити цих шанованих панів за стіл переговорів, щоб вони порозумілись, каже Юлія Грига.

Нагадаємо, що ми розповідали про те, що реконструкцію молодіжного центру «Квадрат» виконувала  фірма «Рослана» , яку підозрювали  у незаконному заволодінні бюджетними коштами. Сьогодні у «Квадрат» представниця ПП «Рослана» принесла копію акту про закриття кримінального провадження у цій справі:

– Хтось вирішив, що були вкрадені якісь кошти, звернувся в поліцію, яка в таких випадках має відкрити кримінальне провадження та провести розслідування. Це розслідування тривало більше року. Проводилась технічна експертиза, перевірка всієї проектно-кошторисної документації, не знайли ніяких порушень і провадження було закрито, – каже представниця ПП «Рослана», Людмила Сороколіта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *