Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Українські розробники створили систему, яка відстежує витрати державних коштів з 2008 року

Українські розробники створили систему, яка відстежує витрати державних коштів з 2008 року

z_zakupivli_golovna

У Києві презентували систему, яка дозволяє відстежити усі державні закупівлі, здійснені починаючи з 2008 року. База даних “Закупівлі” вже отримала визнання на міжнародному рівні. Вона дозволяє користувачам дізнатися, скільки і на що витрачається державних коштів за кожний конкретний період часу.

zakupivli_rozrobnyky

Наша база данихЗакупівлідозволяє вам працювати за багатьма параметрами, – розповів один з розробників Владислав Герасименко. – Наприклад, ви можете побачити, які закупівлі і на які суми здійснювала визначена державна установа за визначений період. Також легко відслідкувати, що і за якою ціною продавала державі конкретна компанія за увесь час або за певний період. Ви навіть можете знайти усі державні установи, які купили певний товар, — наприклад, ноутбуки, автомобілі, бензинза вказаний період. База дає можливість розширеного пошуку”.

Дослідити хто, як, що і коли продавав державі можна за посиланням: http://z.texty.org.ua/

Керівник проекту Анатолій Бондаренко підкреслив, що “Закупівлі” особливо корисні в роботі журналістів-розслідувальників, економічних журналістів та бізнесменів, які хочуть краще розуміти цінову політику. Він розповів, що команда почала створювати систему у 2011 році. Ми отримали дані, можна сказати, напівлегальностворили робот, який збирав усю необхідну нам інформацію зВісника державних закупівельвід 2008 року до актуальної дати. ЗВДЗми працюємо і дотепер, адже частина закупівель там фігурує і досі. Віднедавна ж основним джерелом інформації для нас є системаПрозоро””.

Присутній на презентації проекту директор Департаменту держзакупівель Мінекономрозвитку і торгівлі Олександр Стародубцев сказав, що підтримує команду “Закупівель”. Він додав, що “Прозоро” працює над удосконаленням уніфікації даних — для кращого обміну інформацією. Також Стародубцев підкреслив, що такі сервіси, як “Закупівлі” та “Прозоро” сприяють відкритості і успішно працюють на зниження рівня корупції в державі.

Нагадаємо, що проект “Закупівлі”, здійснений командою інтернет-видання “Тексти”, у 2012 зайняв друге місце на Міжнародному конкурсі з журналістики даних, випередивши проекти BBC.

Майже детективний сюжет про те, як команда “Текстів” створила “Закупівлі”, звівши в одну базу терабайти розрізнених даних, читайте за лінком.

Закупівлі” створені за підтримки фонду “Відродження”, робота з оновлення  проводилася  за підтримки “Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні”, яку виконує Міжнародний фонд “Відродження” за фінансування Посольства Швеції в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *