Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » В ненаданні міськрадою доступу до скарг вінничан на самобуди поліція Вінниччини складу злочину не знайшла

В ненаданні міськрадою доступу до скарг вінничан на самобуди поліція Вінниччини складу злочину не знайшла

Якщо відмову Вінницької міської ради надати Агенції журналістських розслідувань копії скарг мешканців Вінниці щодо незаконного будівництва та незаконного захоплення землі на території міста та копії актів перевірок за цими скаргами в офісі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини розцінили як перешкоджання журналістській діяльності, то Головне управління Національної поліції у Вінницькій області дотримується протилежної думки.

Про це свідчить лист Вінницького відділу поліції ГУ НП у Вінницькій області, що надійшов до Секретаріата Уповноваженого у відповідь на звернення щодо перевірки скарги Агенції: «ознаки кримінального правопорушення за фактами, викладеними у Вашому зверненні … відсутні, у зв`язку з чим підстав для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань немає».

Як повідомляла Агенція раніше, відмову надати копії документів у Вінницькій міській раді мотивували тим, що вони містять службову інформацію та персональні дані.

І це попри те, що згідно статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» обмеження доступу до інформації «здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності таких вимог:

1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя;

2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам;

3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні».

Крім того, згідно із Законом, обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. А отже, якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений.

Тож Агенція звернулася зі скаргою на дії чиновників міської ради до Уповноваженого, звідки до ГУ Нацполіції у Вінницькій області було направлено заяву щодо проведення перевірки викладених Агенцією фактів.

«З прийнятгям Закону Украiни «Про внесення змiн до Кримiнального кодексу Украіни щодо удосконалення захисту професiйної дiяльностi журналiстiв» (4 лютого 2016 року N 993-

VІІІ), шляхом внесення змiн до Кримiнального кодексу Украiни було посилено гарантiї здiйснення журналiстами своеi професiйноi дiяльностi.

Положеннями вказаного Закону статтю 171 Кримiнального кодексу Украiни було викладено в новiй редакцiї, вiдповiдно до якоi за перешкоджання законнiй професiйнiй дiяльностi журналiстiв, зокрема, незаконна вiдмова у лосryпi журналiста до iнформацi, а так само будь-яке iнше умисне перешкоджання здiйсненню журналістом законноi професiйноi дiяльностi, передбачена кримiнальна вiдповiдальнiсть …», – йшлося у заяві.

Але судячи з реакції правоохоронців, дії чиновників Вінницької міської ради складу злочину не містять. Можливо тому, що в своїй роботі співробітники поліції керуються іншими кодексами, про які загалу невідомо? Бо вони для службового користування…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *