Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Верховний Суд підтвердив, вінницькі чиновники мають надавати на запити інформацію про вільну безкоштовну землю для забудови

Верховний Суд підтвердив, вінницькі чиновники мають надавати на запити інформацію про вільну безкоштовну землю для забудови

Виконком Вінницької міської ради програв у Верховному Суді  касацію у справі по доступу до публічної інформації про вільні земельні ділянки в Вінниці, які можуть бути використані для будівництва і обслуговування жилого будинку.

Такою була постанова Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 14 травня 2020 року.

Виконком намагався оскаржити постанову Вінницького міського суду Вінницької області від 13 вересня 2017 року  та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 16 листопада 2017 року, якими ненадання такої  інформації  на запит вінничанина було визнано  неправомірним. Суд залишив касаційну скаргу без задоволення а рішення попередніх інстанцій без змін.

Справа почалась ще три роки тому, коли вінничанин, учасник АТО, написав запит щодо доступу до публічної інформації, сподіваючись отримати перелік вільних земельних ділянок державної та комунальної форми власності у Вінниці з цільовим призначенням: для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка). Ця інформація йому була потрібна, щоб скористатись своїм правом на отримання безкоштовної земельної ділянки у відповідності до вимог статті 121 ЗК України.  Він просив надати належні графічні матеріали вільних земель із вказаним цільовим призначенням. У відповідь на запит він отримав лише  перелік земельних ділянок, які можуть бути передані на земельних торгах у формі аукціону.

Вінничанин звернувся до суду. У суді юристи Виконкому доводили, що неправомірних дій не було тому, що не надана інформація не була  створена.

Але суди різних інстанцій визначили, що  статті 24 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності» і статті 33 Закону України “Про місцеве самоврядування”, що Виконком, згідно з його компетенцією  зобов`язаний володіти інформацією  про земельні ділянки комунальної або державної форми власності, не надані у користування, що можуть бути використані під забудову для реалізації права на безоплатне отримання у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. Більше того, Виконавчий комітет також залишається розпорядником цієї інформації після її внесення до містобудівного та державного земельного кадастрів, якщо вона є у його фактичному володінні.

– Касація підтвердила рішення попередніх інстанцій, що Виконком має володіти та надавати на запити інформацію про вільні земельні ділянки під забудову у місті, – каже адвокат Сергій Корнійчук, який представляв інтереси позивача у судах.

 

Читайте ще:

Вінницька міськрада не надає інформацію про вільні землі, попри численні судові рішення

 

Головне фото: wz.lviv.ua

Цей матеріал підготовлено у рамках проекту «ДІЙ!-Вінниця», що реалізується за фінансової підтримки  міжнародної Чеської неурядової організації People in Need та Міністерства закордонних справ Чеської Республіки 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *