Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Відкриття Генплану підвищило показники прозорості Вінниці

Відкриття Генплану підвищило показники прозорості Вінниці

Про те що рівень публічності органів місцевого самоврядування Вінниці зріс за останній рік говорили вчора, 24 квітня, на круглому столі.

Відкриття графічної частини Генерального плану міста  для публічного доступу координатор вимірювання Індексу публічності у Вінниці Владислав Каплуненко назвав одним  з фактів, що вплинули на підвищення  рівня публічності.

Нагадаємо, що в 2016 році саме ЦГК «ДІЙ!-Вінниця», скориставшись механізмом скарг до уповноваженої Верховної Ради України зміг отримати копію графічної частини Генерального плану та плану зонування територій міста.  Отримані офіційним шляхом документи були оприлюднені на сайті «Вінницької агенції журналістських розслідувань».  Пізніше, копію основного креслення Генерального плану у хорошій якості з умовними позначками оприлюднили на офіційному сайті Вінницької міської ради. До цього графічну частину Генплану усупереч Законам приховували за грифом «Для службового користування».  «ДІЙ!-Вінниця» продовжує роботу над відкриттям для публічного доступу іншої частини Генплану – текстової. Цього разу ми використовуємо інший механізм – судовий позов.

За результатами дослідження, одним із найбільших зрушень є також затвердження програмного документу, який визначає пріоритетні напрямки розвитку сфери відкритих даних. У 2017 році міською радою було прийнято рішення «Про Порядок розміщення наборів даних Вінницької міської ради та її виконавчих органів, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, в мережі Інтернет». ЦГК «ДІЙ!-Вінниця» й до цього факту також вніс свою лепту. У 2017 році  саме оприлюднення інформації у форматі OpenData  було темою адвокаційної кампанії «Вінниця відкривай!».

За словами Владислава Каплуненко Вінниця увійшла в п’ятірку лідерів рейтингу Індексу публічності органів місцевого самоврядування 2017 року.  За результатами вимірювання Індексу публічності – 2017 Вінниця посіла 4 місце серед 24 міст, які досліджувалися. Загальний рейтинг міста складає 72%, що за методологією дослідження відповідає задовільному рівню публічності.

У порівнянні з минулим роком, позиція міста в рейтингу не змінилася (у 2016 році Вінниця також була четвертою), хоча загальний  індекс публічності зріс.

Іншими позитивними факторами експерт назвав те, що на сайті активно висвітлюється діяльність міського голови, розміщена вичерпна інформація про всі наявні конкурси на заміщення вакантних керівних посад, система електронних закупівель PROZZORO активно використовується органами місцевого самоврядування , було проведено дослідження громадської щодо результату конкурсу «Бюджет Громадських ініціатив», на сайті без проблем можна знайти усі рішення та документацію виконавчих органів, у Центрі адміністративних послуг «Прозорий офіс» створено всі умови для отримання якісних послуг.

Серед негативних практик експерт відмітив, що на порталі відкритих даних не оприлюднено перелік земельних ділянок, що пропонуються для здійснення забудови. Окрім того, не вся інформація публікуються в форматі відкритих даних. Також міська рада не дотримується вимог щодо вчасного надання відповідей на усі інформаційні запити. На низький показник публічності депутатів міської ради в рейтингу вплинули відсутність декларації депутатів, актуальних звітів депутатів про роботу перед міською радою, складу депутатських фракцій та його змін, інформації про реєстрацію депутатів на пленарних засідань, запитів депутатів, публікація поіменного голосування в форматі pdf, відсутність онлайн-трансляції.

 – Негативними чинниками, які вплинули на показники публічності міського голови, є досить складна процедура запису на прийом до міського голови, зустріч з очільником міста може відбутися лише при умові, якщо заступники не змогли вирішити питання, з якими зверталися громадяни. Також відсутня актуальна декларація про майновий стан і доходи очільника міста та його заступників. Звіт міського голови про роботу виконавчих органів не було оприлюднено на сайті міської ради, а лише рішення міської ради про те, аби взяти до відома звіт. Лише частковим є оприлюднення біографічних даних та засобів зв’язку міського голови – на сторінці міської ради відсутня інформація про судимість, партійну приналежність, адресу, номери засобів зв’язку з міським головою та його повноваження, – зазначив Владислав Каплуненко.

Довідково: Впродовж лютого-квітня 2018 року в усіх обласних центрах України, а також у містах Краматорськ і Сєвєродонецьк проводилося п’яте вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування. Дослідження передбачало подання та опрацювання відповідей на інформаційні запити, аналіз контенту офіційних веб-сайтів та друкованих видань муніципалітетів, моніторингові візити та безпосереднє спостереження за роботою органів та посадових осіб місцевого самоврядування, опрацювання місцевих нормативно-правових актів. Результатом проведеної кампанії є публікація щорічного всеукраїнського дослідження – «Індекс публічності місцевого самоврядування 2017». Вимірювання здійснювала мережа партнерів, створена у 2013 році з ініціативи Громадянської мережі ОПОРА у Львові.З результатами минулорічних вимірювань можна ознайомитися на сайті www.publicityindex.org.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *