Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Вінничани збирають підписи за чистоту берегової смуги та річки Південний Буг

Вінничани збирають підписи за чистоту берегової смуги та річки Південний Буг

Підтримувати у чистоті берегову смугу річки Південний Буг в межах Вінниці вимагає від органів місцевого самоврядування вінничанин Іван Соляр. Свою вимогу до влади він виклав у петиції, зареєстрованій на сайті Вінницької міської ради.

Небайдужий вінничанин зауважив, що річка Південний Буг, яка є джерелом води для вінницького водоканалу та містян, а також її берегова смуга перебувають у жахливому екологічному стані. Побутові відходи та сміття вкривають як берегову смугу, так і дно річки.

Іван Соляр також зазначив, що відповідно до ст. 21 Закону України «Про відходи» саме до компетенції органів місцевого самоврядування належить вирішення даної проблеми. Однак останні не проводять відповідних заходів.

Автор петиції звернув увагу на те, що з кожним роком в річці Південний Буг збіднюється видовий склад та втрачаються рекреаційні властивості, що негативно впливає на загальну екосистему міста. Дана екологічна проблема абсолютно суперечить прийнятій міською радою стратегії розвитку Вінниці 2030, в якій питання екології та збереження чистого і здорового навколишнього середовища висувають на пріоритетні місця.

Місто Вінниця не один рік поспіль має статус найкомфортнішого міста для життя, що є несумісним з проблемою чистоти прибережної зони річки, яка протікає через все місто, – зауважив Іван Соляр.

До кінця збору підписів залишився лише один день. Втім, петиція вінничанина вже набрала необхідну кількість голосів. Наразі її підтримали 356 мешканців Вінниці.

Нагадаємо, як повідомив очільник департаменту комунального господарства та благоустрою Володимир Ніценко під час громадських слухань  наступного року триватиме реалізація комплексної програми очистки річки Південний Буг. Наразі виготовлення проектно-кошторисної документації по очистці річки Південний Буг на стадії завершення. Наступного року з бюджету Вінницької міської ОТГ планують придбати баржу і земснаряд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *