Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Вінничанин виграв суд у міської ради

Вінничанин виграв суд у міської ради

Суд скасував декларацію про початок будівельних робіт «будки», з допомогою якої  20 соток землі з комунальної власності було продано за «туалетною схемою»

Вінницький міський суд задовольнив позов у першій інстанції вінничанина Андрія Колєснікова проти міської ради та зобов’язав визнати протиправною і скасувати декларацію про початок будівельних робіт будівлі охорони на автостоянці (на вул. Келецькій) Краєвської Аліни Василівни. Таке рішення винесла 21 березня 2018 року суддя  вінницького міського суду Оксана Венгрин за позовом  вінничанина Андрія Колеснікова до трьох відповідачів  – Вінницької міськради, її Виконкому та департамента будівельного контролю Вінницької міськради.

– Все починалось з того, що я хотів скористатись своїм конституційним правом, отримати земельну ділянку у власність. Подав необхідні документи до міської ради, але мені відмовили. Я вирішив в судовому порядку добиватись правди. – розповідає Андрій.

Як ми розповідали раніше, Андрій Колєсніков хотів скористатись своїм правом отримати сотку  землі для побудови гаражу. У кінці 2015 року він знайшов вільну ділянку у Вінниці, необхідний пакет документів  передав  на розгляд сесії Вінницької міської ради.  Вінничанину відмовили листом, пославшись на те, що земля має інше призначення. Доки за фахом юрист, Андрій Колєсніков відстоює своє право в судах, міська рада за «туалетною схемою» віддала 20 соток за цією адресою  студентці  Аліні Краєвській. Їй дозволили побудувати автостоянку та використовувати землю під комерційні потреби без належного оформлення права користування землею, порушивши норми чинного земельного та цивільного законодавства.

Як стало відомо з відповіді на інформаційний запит журналісту, за  рішенням  міської  ради  від   26.02.2016 року № 165  земельну  ділянку  на  вул. Келецька, б/н (10 мікрорайон)  площею  0,1903 га.  було передано  в  сервітутне  користування   для  розміщення автомобільної  стоянки громадянці Аліні Василівні Краєвській. За інформацією держреєстру речових прав на нерухоме майно на той момент ця земельна ділянка не була офіційно зареєстрована за цією пані.

Рішенням  виконкому  Вінницької  міської  ради від 27.10.2016 року № 2529 Аліні Краєвській надали  вихідні  дані – містобудівні  умови та обмеження  на  проектування  будівлі  охорони на автомобільній стоянці по вул. Келецькій, б/н, незважаючи на те, що право на користування землею на той час не було зареєстроване у речових правах, відповідно до вимог ст. 126 Земельного кодексу України. А вже через декілька днів, департамент ДАБІ у Вінницькій області зареєстрував декларацію про початок виконання будівельних робіт громадянці Аліні Краєвській.

Згідно інформації з держгеокадастру України Аліна Краєвська стала власницею земельної ділянки у майже 20 соток лише в листопаді 2017 року.

На жодне судове засідання, де пані Краєвська виступала третьою особою, так і не з’явилась. Журналісти спробували поспілкуватись з пані Аліною по телефону, та з’ясувати, чому дівчина не з’являлась в суд, як знайшла земельну ділянку, та чому вирішила побудувати автостоянку?

Проте,  пані Краєвська відмовилась надавати будь які коментарі стосовно земельної ділянки та судових засідань, і кинула слухавку.

Відмовився прокоментувати ситуацію й Олександр Олійник, представник трьох відповідачів – вінницької міської ради, її виконкому та департаменту будівельного контролю Вінницької міської ради.

 – На даному етапі завершено судове засідання у першій інстанції, задоволений єдиний мій позов, який залишився, тому що суд решту позовів відхилив, вважаючи їх не підслідними. Але це вже є велика перемога, тому що моя вимога задоволена. В суді фактично доведено незаконність дій вінницької міської ради, а також державної архітектурно-будівельної інспекції та перевищення ними повноважень. Вони проявили себе з непрофесійної сторони. – каже Колєсніков.

Андрій Колєсніков розповів, що з семи вимог, які він висував до відповідачів, задовольнили лише одну. Тому, він  підготував ще один позов на ті вимоги, які були відхилені та додаткові вимоги по реєстрації земельної ділянки. За словами Андрія, вона була викуплена громадянкою Краєвською у Вінницької міської ради без аукціону. Пан Андрій буде подавати наступний позов у цивільному порядку.

 – Ми будемо добиватись скасовувати дій вінницької міської ради, яка має дбати про громадян, а не ускладнювати їм життя. Я вважаю, що це корупційна схема, і думаю, багато вінничан зі мною погодиться. Я хочу на своєму прикладі довести, що не потрібно опускати руки. Влада повинна працювати для громади а не на свій карман. – каже Андрій Колесников.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *