Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Вінницька міськрада оприлюднила на сайті генплан з умовними позначками

Вінницька міськрада оприлюднила на сайті генплан з умовними позначками

У відповідь на публічне звернення від журналіста «Дій Вінниця» директор департаменту правової політики та якості вінницької міськради Роман Бочевар повідомив, що відтепер є можливість ознайомитись з генеральним планом міста Вінниці, з усіма умовними позначками на офіційному сайті міськради.

12 липня, центр громадського контролю «Дій Вінниця» надіслав публічне звернення Роману  Бочевару з вимогою оприлюднити разом з генпланом міста умовні позначки до нього, оскільки їх відсутність є порушенням Конституції, норм Законів України «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію», Постанови Кабінету Міністрів «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних».  Відповідь надійшла наступного дня, у якій вказано, що звернення розглянуто виконавчими органами Вінницької міської ради та уже  є можливість ознайомитись з генеральним планом міста Вінниці, з усіма умовними позначками та на порталі відкритих даних.

Нагадаємо, журналісти просили раніше надати копію генерального плану міста з усіма текстовими та графічними складовими. Однак, нам відмовили в наданні копії генплану та зробити фотокопії, оскільки гриф “ДСК” цього не передбачає. Відповідальних за порушені права на доступ до генплану знайшли представники секретаріату Уповноваженої ВР України з прав людини, до якої за захистом порушеного права звернувся юрист центру Сергій Корнійчук. На вимогу представника  Уповноваженої ВР з прав людини юристу чиновники надали копію генерального плану Вінниці, який досі ховали від громади за грифом «для службового користування».

Діючий на сьогодні  генплан був затверджений рішенням сесії Вінницької міської ради  у 2007 році, у 2013 до нього внесли зміни. Ці зміни були пов’язані з запланованим розширенням меж Вінниці за рахунок навколишніх сіл.  Копія основного креслення Генерального плану Вінниці була у дуже низькій якості і роздивитеся деталі при збільшені не було можливості.

У червні 2016 року відбулося  оновлення на сайті, роздільна здатність зображення основного креслення дозволяла  його збільшувати. Був лише один нюанс. На сайті не було умовних позначень. Без них прочитати карту неможливо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *