Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Вінницька міськрада програла апеляцію вінничанину по незаконному будівництву

Вінницька міськрада програла апеляцію вінничанину по незаконному будівництву

Сьогодні, 22 травня, Вінницький апеляційний адміністративний суд  залишив без зміни ухвалу Вінницького міського суду щодо скасування декларації про початок будівельних робіт будівлі охорони на автостоянці з допомогою якої 20 соток землі з комунальної власності було продано за «туалетною схемою». Суд не задовільнив апеляційну скаргу департаменту архітектурно-будівельного контролю Вінницької міськради на ухвалу Вінницького міського суду від 21 березня 2018 року. Тоді суд першої інстанції задовольнив позовну заяву вінничанина Андрія Колєснікова.

Нагадаємо, «Дій-Вінниця» відслідковує цю ситуацію ще з минулого року. Андрій Колєсніков хотів скористатись своїм правом отримати сотку  землі для побудови гаражу. У кінці 2015 року він знайшов вільну ділянку у Вінниці, необхідний пакет документів  передав  на розгляд сесії Вінницької міської ради.  Вінничанину відмовили листом, пославшись на те, що земля має інше призначення. Доки за фахом юрист, Андрій Колєсніков відстоював своє право в судах, міська рада за «туалетною схемою» віддала 20 соток за цією адресою студентці  Аліні Краєвській. Їй дозволили побудувати автостоянку та використовувати землю під комерційні потреби без належного оформлення права користування землею, порушивши норми чинного земельного та цивільного законодавства.

Як стало відомо з відповіді на інформаційний запит журналісту, за  рішенням  міської  ради  від  26.02.2016 року № 165  земельну  ділянку  на  вул. Келецька, б/н (10 мікрорайон)  площею  0,1903 га.  було передано  в  сервітутне  користування   для  розміщення автомобільної  стоянки громадянці Аліні Василівні Краєвській. За інформацією держреєстру речових прав на нерухоме майно на той момент ця земельна ділянка не була офіційно зареєстрована за цією пані.

Рішенням  виконкому  Вінницької  міської  ради від 27.10.2016 року № 2529 Аліні Краєвській надали  вихідні  дані – містобудівні  умови та обмеження  на  проектування  будівлі  охорони на автомобільній стоянці по вул. Келецькій, б/н. Незважаючи на те, що право на користування землею на той час не було зареєстроване у речових правах, відповідно до вимог ст. 126 Земельного кодексу України. А вже через декілька днів, департамент ДАБІ у Вінницькій області зареєстрував декларацію про початок виконання будівельних робіт громадянці Аліні Краєвській.

– На мою думку, сьогоднішнє рішення апеляційного суду об’єктивне. Ще раз було доведено незаконні дії ДАБІ (Державна архітектурно-будівельна інспекція-прим.). Якщо все ж таки буде касація, яка винесе аналогічне рішення – це дасть можливість «зламати» чергову схему дерибану землі. А ще – можливість вирішення усіх спірних питань, таких, як у моєму випадку – коли люди звертались щодо отримання земельних ділянок, їм відмовляли, а потім ці землі передавали іншим особам по «корупційній схемі».  – прокоментував Андрій Колєсніков.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *