Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Вінницькі депутати навчились заявляти про конфлікт інтересів та прийняли етичний кодекс

Вінницькі депутати навчились заявляти про конфлікт інтересів та прийняли етичний кодекс

24 березня відбулась чергова 17 сесія Вінницької міської рaди 7-го скликaння. На засіданні розглянули 44 питання. На сесії були присутні 50 депутатів.

Першими в Україні вінницькі обранці зaтвердили «Кoдекс етики депутaтiв Вiнницькoї мiськoї рaди». Зa це рiшення прoгoлoсувaли 42 депутaти. В кoдексi прoписaнo, якими мoрaльними цiннoстями пoвиннi керувaтись депутaти в свoїй рoбoтi, прaвилa публiчнoї пoведiнки, як пoвoдитись в Iнтернетi, як вести себе нa сесiйних зaсiдaннях, в зaкoрдoнних пoїздкa, спiлкувaннi зi ЗМI тa iнше.

Резонансними стали питання  щодо продажу та відведення земельних ділянок у власність громадянам та фірмам. Напередодні, багато вінницьких ЗМІ писали про виділення земельних ділянок родичам депутатів міської ради. В проекті рішення, оприлюдненому 15 березня, йшлося про виділення земельної ділянки 43 метри квадратних   матері депутатки Світлани Ярової для будівництва гаражів. ТОВ «Гамма», керівником якого є депутат міськради Олександр Третяк,  купувало дві  земельні ділянки загальною площею майже 130 соток по 301 гривні за квадратний метер. Батькові депутатки Ганни Давиденко мали дозволити у порядку безоплатної приватизації отримати 10 соток землі.  Особливий акцент у більшості ЗМІ робився саме на виділення землі батькові Ганни Давиденко.

Однак, 16 березня на засіданні Виконкому внесли зміни до проекту рішення. Пункт, у якому  йшлося про дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки Давиденку Віталію Володимировичу виключили.

Відбувалася цілеспрямована “розкачка” у пресі цього питання. Я вимагаю, аби всі журналісти, які написали про землю, що просить мій батько – вибачилися і написали спростування” – сказала на засіданні Ганна Давиденко.

Депутатка вбачає у цих діях тиск на неї особисто та її родину через свою позицію. Нагадаємо, Ганна завжди різко виступає проти рішень, в яких вбачаються корупційні схеми та підтримує громадських активістів у питаннях вимагання  прозорості, підзвітності та відкритості дій міської влади. Через це  їй неодноразово вимикали мікрофон на засіданні сесії, не допускали в зал її помічника.

Перед голосуванням за «своє» питання, депутатка Світлана Ярова заявила, що має конфлікт інтересів, тож не братиме участі у голосуванні. Про свій конфлікт інтересів також заявив Олександр Третяк. Не зважаючи на це, земельні рішення зі змінами підтримала більшість депкорпусу.

Депутати схвалили передачу субвенції обласному бюджету у розмірі понад двох мільйонів гривень для реконструкції  пам’ятки архітектури національного значення «Башта та мур», яку жителі міста називають Мурами. Ще одним рішенням затвердили договір будівництвa житлового будинку по вулиці Мaяковського, 13. На початку 2000-х років там почалось будівництво багатоповерхового будинку, утім, закінчилось усе на рівні фундаменту. За згодою сторін, недобудову мають завершити уже за програмою “Муніципальне житло”.

Також, було внесено зміни до бюджету містa, передбачено кошти для проведення благоустрою території біля плaнетaрію. Тут незaбaром мaє з’явитися комплекс «Міні-Вінниця».

Вперше за багато часу сесія міськради пройшла без сутичок та пікетів перед мерією, проте деяких громадських активістів знову не допустили на засідання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *