Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Вінницькі депутати збираються дати з бюджету міста гроші на «Меч»

Вінницькі депутати збираються дати з бюджету міста гроші на «Меч»

21– ша сесія Вінницької міської ради 7 скликання відбудеться 18 серпня о 10.00 годині в залі засідань міської ради. На порядок денний винесено  46 питань та різне.

Хто переміг злочинність чи поліція?

Згідно порядку денного, першим питанням депутати мають заслухати звіт начальника Вінницького відділу поліції ГУНП у Вінницькій області Анатолія Присяжнюка про стан боротьби із злочинністю.

У звіті значиться, що «в тісній співпраці із Вінницькою міською радою, правоохоронними органами,  при взаємодії із населенням,  громадськими організаціями на засадах партнерства працівниками Вінницького відділу поліції  у продовж першого півріччя 2017 року вжито ряд заходів поліцейської діяльності, за наслідками яких було досягнуто вагомих результатів, для заслуженої оцінки роботи населення міста Вінниці»

Останнім часом в ЗМІ набули розголосу справи щодо побиття засновника медіа-ресурсу «Власно» Володимира Воловодюка, громадського активіста Андрія Верича, конфлікту між депутатками міськради Ганною Давиденко та Наталею Панчук, спаленого авто депутата міськради  Дмитра Уманця та інших інцидентів, звіт по яким хотілось би почути від керівника міської поліції.

Нещодавно, 10 серпня відбувся круглий стіл, який поєднали із засіданням постійної комісії Вінницької обласної ради з питань свободи слова  де  розглядали питання стану безпеки у місті Вінниця. Говорили також і про розслідування справ побитих останнім часом активістів.

Результатом круглого столу стала домовленість скласти єдиний проект звернення у якому люди проситимуть главу міської поліції Анатолія Присяжнюка під час сесії міської ради 18 серпня детально прозвітувати про стан розслідування усіх резонансних випадків побиття та тиску на представників громади.

Бюджетні гроші для «Меча»

14 питанням порядку денного депутати мають внести зміни до рішення міської ради від 30.05.2014 року №1747  «Про затвердження Комплексної програми заходів із забезпечення діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку у місті Вінниці на 2014 – 2019 роки та Порядку використання коштів, передбачених в міському бюджеті на виконання Комплексної програми заходів із забезпечення діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку у місті Вінниці на 2014 – 2019 роки». Згідно з додатком проекту рішення, новостворене громадське формування з охорони громадського порядку “Меч” профінансують з міського бюджету.

Проте, сьогодні депутатка міської ради Ганна Давиденко написала на своїй сторінці у мережі Фейсбук:

 – Сьогодні постійна комісія Вінницькоі міської ради з питань освіти, культури, молоді, фізкультури і спорту не підтримала проект рішення про фінансування нового громадського формування з охорони “Меч”. Троє депутатів проголосувало проти цього рішення Олег Ткаченко, Віктор Мартинюк і я.  Аргументи – діяльність таких формувань у місті викликає багато питань і сумніви у їхній доцільності для захисту вінничан. – пише Ганна Давиденко

За інформацією аналітичної системи Youcontrol громадське формування «Меч» було створено у квітні 2017 року. Основний вид діяльності – Діяльність у сфері охорони громадського порядку та безпеки. Засновником та керівником організації є Чех Юрій Алікович.

Він також є одним із засновників та керівником громадської організації “Всеукраїнська організація “Євроінтеграція – екологічний розвиток України” та одним із засновників  обласного громадського формування з охорони громадського порядку та державного кордону “Самооборона Майдану”.

Людина з таким ім’ям та призвіщем була засновником вінницької фірми ТОВ «Єврофорест» та ТОВ «Промислово-комерційної фірми “Гарант”, яка зареєстрована в місті Харцизк Донецької області.

 

Традиційні питання: земля та поповнення статутного капіталу

На чергову сесію винесено 14 земельних питань, які стосуються надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність громадянам, продаж земельних ділянок несільськогосподарського призначення, укладання договорів оренди та  земельного сервітуту, тощо.

Загадковим є 37 питання сесії «Про проект рішення міської ради «Про затвердження «Проекту внесення змін до Плану зонування м. Вінниця»».  Згідно проекту рішення, міська рада має затвердити проект внесення змін до Плану зонування м. Вінниця», розроблений ТОВ «Центр урбаністики» у  2017р, Однак самого проекту у додатку немає.

Крім того, депутати мають схвалити проект рішення міської ради «Про затвердження результатів конкурсу з вибору керуючої компанії Вінницького індустріального парку». В проекті значиться, що переможцем конкурсу стало нещодавно створене комунальне підприємство «Вінницький муніципальний центр інновацій». Йому мають передати в оренду земельну ділянку площею майже в 61 гектар землі по Немирівському шосе терміном на 30 років

Окрім вищезазначених питань, депутати мають затвердити в нових редакціях статути МКП «Вінницький муніципальний центр містобудування і архітектури», та комунального підприємства «Комбінат комунальних підприємств». Відтепер це комунальне підприємство буде правонаступником комунального підприємства «Вінницька спеціалізована ритуальна служба», установи «Вінницька міська рятувально-водолазна служба» та міського комунального підприємства «Міська лазня» шляхом приєднання. В проекті рішення вказано, що «Комбінату комунальних підприємств» збільшать статутний капітал до десяти з половиною мільйонів гривень.

Також депутати мають схвалити проект рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Вінниці». Нагадаємо, за результатами голосування, почесним громадянином Вінниці у 2017 році стала директор реабілітаційного центру «Гармонія», член виконавчого комітету міськради, Раїса Панасюк.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *