Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Вінницькі журналісти-розслідувачі обміняються досвідом з американськими колегами

Вінницькі журналісти-розслідувачі обміняються досвідом з американськими колегами

Представники міжнародної організації IREX, які координують Програму Партнерства у галузі мас-медіа в Україні (UMPР) зустрілись із командою Вінницької агенції журналістських розслідувань, яке цьогоріч стала переможцем конкурсу для участі у Програмі обмінів між партнерськими організаціями США та України.

Медіа-експерт, тренер з журналістики IREX U-Media Олег Хоменок, керівник програми IREX in Ukraine /UMPP Світлана Жолобайло та проектний менеджер Олена Чепурна познайомились з представниками Агенції.

– Ми готові відправити на стажування представників від вашої агенції вже на початку березня, – повідомила менеджер представництва Світлана Жолобайло під час зустрічі.

Для участі у спільному проекті відберуть трьох вінницьких журналістів-розслідувачів.  Вони пройдуть тижневе стажування в США,  де будуть  переймати  досвід у журналістів-розслідувачів США з партнерських організацій, які братимуть участь у проекті.

Після цієї поїздки двоє представників з США приїдуть до Вінниці. Впродовж тижня вони візьмуть участь  у  тренінгах, семінарах, зустрічах, спільно з вінницькими колегами з Агенції будуть займатися журналістськими розслідуваннями.

Які саме партнери працюватимуть з командою Агенції, поки що невідомо.

Партнерською організацією можуть бути як агенції журналістських розслідувань, що працюють в США як НГО, так і комерційні структури, де є відділ журналістських розслідувань.

Для прикладу, навели відділи розслідувань, що працюють в рамках таких потужних щоденних американських газет як The Arizona Republic та The New York Times, які вже брали участь у програмах обміну у попередні роки.

– Ми допомагаємо встановити відносини між партнерами, а від вас вже залежить, як ви зможете їх продовжити і підтримати, – зауважила Світлана Жолобайло.

Підбиратимуть американських партнерів в залежності від потреб, які наразі має колектив Агенції.

Українська програма партнерства у галузі мас-медіа розпочата у 2002 році за фінансової підтримки Бюро у справах освіти та культури Державного Департаменту США. Нині її реалізують завдяки фінансовій підтримці Відділу Преси та Культури Посольства США в Україні. Націлена вона на розвиток партнерства регіональних ЗМІ. Завдяки даній ініціативі незалежні українські мас-медіа організації можуть вдосконалити свої знання, уміння та навички з бізнесу, менеджменту та маркетингу та набути досвід спілкування з іноземними партнерами для розвитку майбутніх міжнародних медіа проектів.

Світлана Жолобайло зазначила, що першими учасниками таких міжнародних програм були друковані засоби масової інформації. Згодом долучились радіостанції, телебачення і онлайн-видання. Три роки тому до програм обміну почали залучати і агенції журналістських розслідувань. Випускниками Програми наразі є журналісти-розслідувачі з Миколаєва, Львову, Києва, Рівного. Вони стажувались у відділах журналістських розслідувань потужних друкованих видань та НГО США.

За словами представників IREX, даний проект не є короткочасним. Спілкування між учасниками попередніх обмінів триває і після офіційного партнерства. Вони обмінюються досвідом, проводять спільні вебінари, тренінги, втілюють спільні проекти.

– Це не фінансова, а інтелектуальна допомога, – зауважила Світлана Жолобайло. – Це завжди надихає на нові проекти.

Автор Тетяна КУЦ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *