Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Побиття співзасновника «Медіа Центру «Власно» і досі розглядають як «хуліганку»

Побиття співзасновника «Медіа Центру «Власно» і досі розглядають як «хуліганку»

Майже два роки розслідується справа за фактом нападу на співзасновника «Медіа Центру «Власно» Володимира Воловодюка та керівницю «Медіа Центру «Власно» Ольгу Маліновську. Сьогодні відбулось чергове слухання щодо перекваліфікації цієї справи, повідомляє Vlasno.info.

Нагадаємо,12 липня 2017 року на Володимира Воловодюка та Ольгу Маліновську, які повертались ввечері додому, напали невідомі з бейсбольними битами. Володимиру Воловодюку розбили голову під під’їздом власного будинку.

Ольга Маліновська та Володимир Воловодюк пов’язують цей інцидент із професійною діяльністю і розцінюють цей зухвалий напад як замах на життя журналіста і  співзасновника “Медіа Центру «Власно».

За фактом нападу було відкрито кримінальне провадження за ст. 296 “Хуліганство”. І дотепер слідство веде справу за цією статтею. Однак потерпілі вимагають перекваліфікувати статтю на іншу – № 345-1 ч.3 “Погроза або насильство щодо журналіста”, адже впевнені що скоєний напад був спровокований саме журналістською діяльністю постраждалих.

– В той день ми якраз повертались додому з розслідування, коли вже під під’їздом нашого будинку на нас чекали чоловіки з битами. Я впевнена, що це було не просте хуліганство, коли тебе просто перестріли і побили. Це була така собі розплата за нашу журналістську діяльність, за наші розслідування. У нас було багато резонансних публікацій, за які з нами так поквитались,– розповідає Ольга Маліновська.

Вже вдруге постраждалі журналісти звертаються до суду аби скасувати ухвалу слідчого, який веде справу, та змінити кваліфікацію на “Погроза або насильство щодо журналіста”. Сьогодні відбулось ще одне засідання суду, на якому розглядали питання про перекваліфікацію справи. Суддя ознайомився з документами справи та виніс рішення: “Скасувати постанову слідчого Вінницького ВП ГУНП у Вінницькій області Мудрика Е.В. від 15.11.2018 про відмову в задоволенні клопотання в кримінальному провадженні № 12017020010003428 від 13.07.2017 та частково підтримати клопотання позивача про зміну кваліфікації справи”.

– Вже близько двох років тягнеться розслідування з приводу цієї справи. В перші дні, коли це сталося, начальник ГУНП Вінницької області Юрій Педос обіцяв тримати цю справу під особистим контролем. Він обіцяв це не тільки мені, він обіцяв це народним депутатам, громадським активістам, журналістам і просто вінничанам. Але як бачимо, самі ж слідчі, його підлеглі, які вже вкотре змінювались в цій справі, цю ж справу затягують. Ми сподіваємось, що Юрій Володимирович виконає свою обіцянку і нарешті слідчі побачать у матеріалах справи те, що доказів достатньо, аби цю справу перекваліфікувати. Наприклад, рух автомобіля, який за нами стежив в той день, заключення експертиз та інше,– додає пані Ольга.

Відбулось два засідання: окремо по керівниці “Медіа Центру “Власно” та його засновнику. Однак результат двох засідань був ідентичний. Судді зазначили: “Ми не можемо змусити слідчого змінити кваліфікацію справи, але він повинен ознайомитись з ухвалою суду і надати відповідь”.

– Я здійснюю систематичну діяльність, пов’язану із збиранням, одержанням, створенням, поширенням, зберіганням або іншим використанням інформації з метою її поширення через друковані ЗМІ, інформаційні агентства, мережу Інтернет. Саме ця діяльність, на мою думку, стала причиною нападу на мене. Таке враження, що нашу справу просто спеціально “гальмують”. Це вже третій слідчий, а історія одна ж та сама: слідчий вдруге нам каже, що не бачить підстав для перекваліфікації. Такі справи зазвичай розслідуються швидко, але нашу чомусь не поспішають довести до логічного кінця. Можливо, цього разу нам пощастить,– прокоментував ситуацію Володимир Воловодюк.

Нагадаємо також, що нападників слідство так і не знайшло.

Фото Ярослав Бабій Vlasno.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *