Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Вінницьких розслідувачів навчали рахувати не тільки чужі гроші

Вінницьких розслідувачів навчали рахувати не тільки чужі гроші

А чи знали ви, як прописати політики організації, та взагалі, навіщо вони потрібні? Чому громадські організації є неприбутковими, але можуть вести підприємницьку діяльність? Як правильно написати бюджет організації, та чому аудит – це не страшно? Тепер це знають члени вінницької Агенції журналістських розслідувань та ще представники 14-ти груп розслідувальної журналістики з різних регіонів України.

Таємниці, секрети та лайфаки бухгалтерського обліку, фінансової звітності та аудиту громадських організацій опановували учасники тренінгу, що проходив 3 – 5 листопада у Києві.

Більше десятка представників розслідувальних організацій України зібрав на триденний тренінг Інститут розвитку регіональної преси в рамках дворічного проекту зі сприяння організаційному розвитку центрів розслідувальної журналістики в Україні за підтримки Програми МАТРА.

Основними тренером була Наталя Євченко, координаторка проекту «Посилення коаліції РПР», заступниця директора Центру демократії та верховенства права, яка доступно та майже на «пальцях» розповіла про аспекти фінансового менеджменту в громадському секторі.

Запрошені експертки Віра Машніна, фінансова директорка “Громадського телебачення”, Людмила Єльчева, фінансова директорка Української Хельсінської групи, надали практичні поради щодо ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності. Експерт Александр Ткачук, партнер аудиторської компанії Russel Bedford розповів про етапи проведення аудиту для громадських організацій та вимоги донорів до проведення та результатів аудиту.

Модерував захід Олег Хоменок, медіа-тренер, старший радник з питань інформаційної мережі Internews, член ради директорів Глобальної мережі журналістів-розслідувачів.

Програма тренінгу передбачала питання системи обліку та звітності громадської організації, бюджети і фінансове планування, бюджет організації та бюджет проекту, структуру доходів і витрат організації. Говорили також про фінансові політики і процедури, навіщо вони потрібні в організації, звітність організації, та ключові аспекти аудиту в громадських організаціях.

Важливою частиною тренінгу також були й практичні завдання, під час яких учасники опрацьовували попередньо надані бюджети організацій та розробляли різноманітні політики для громадських організацій.

Нагадаємо, тренінг організував Інститут розвитку регіональної преси в рамках Проекту зі сприяння організаційного розвитку центрів розслідувальної  журналістики в Україні (реалізується за підтримки програми МАТРА Посольства Королівства Нідерландів). В даному проекті беруть участь 15 українських груп журналістів-розслідувачів, серед яких і Вінницька агенція журналістських розслідувань.  Проект стартував влітку 2017 року. Він передбачає, що команди-учасники проекту протягом двох років отримуватимуть консультативну та експертну підтримку, а також стануть учасниками восьми навчальних тренінгів.

Фото: Інститут розвитку регіональної преси

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *