Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Вінницький ліс вже почали приватизовувати під будівництво

Вінницький ліс вже почали приватизовувати під будівництво

glavnoe-foto

Всі ліси на Вінниччині, як і по всій Україні, належать до державних лісничих підприємств. Але нещодавно, невеликі шматочки вінницького лісу почали приватизовувати, про що говорить публічна кадастрова карта. На ній  знаходимо кілька приватних земельних ділянок.

Біля села Зарванці, у лісі, ділянка розміром у 5 соток, яка належить Ніні Михайлівні Кривешко. Знайти родинні зв’язки її з депутатом Вінницької обласної ради Сергієм Кривешко  нам не вдалося. Також є Інна Іванівна Кривешко, яка володіє більярдним клубом у Вінниці, але у них схожі лише прізвища. У власниці земельної ділянки у лісі є лише квартира у Вінниці. Сусідня земельна ділянка теж у 5 соток належить Вірі Вільготі, на яку не зареєстрованіе жодне підприємство та рухоме/нерухоме майно. Цільове призначення цих ділянок: 2.2. Для ведення особистого підсобного господарства, садівництва, городництва, сінокосіння і випасання худоби.

foto-1

Інші три земельні ділянки знаходяться у лісі поблизу села Стрижавка. Перша ділянка у 15 соток належить Зої Вільхельм. Інша земельна ділянка у 13 соток належить Тетяні Вікторівні Олійник. Її прізвище, ім’я  по-батькові  за інформацією бізнес-пошукової системи YouControl співпадають з  керівником підприємства ТОВ «Геліопарк». Але це можуть бути лише однофамільці. Третьою земельною ділянкою володіє вісьмидесятирічний  Петро Томчук. Її розмір становить 15 соток.

Всі ці ділянки мають цільове призначення: 02.01 для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. Не варто також забувати, що позначки місця розташування земельних ділянок на кадастровій мапі не завжди співпадають з їх реальним розташуванням.

foto-2

Багато людей вважає, що приватизувати земельні ділянки посеред лісу незаконно, але це не так. Згідно Земельного Кодексу України, приватна особа може приватизовувати земельну ділянку у лісі до 5 гектарів. Приватизація в лісових зонах може відбуватися тільки за умови зміни цільового призначення земельної ділянки, а ця зміна відбувається на сесії ради органу місцевого самоврядування. Порушення закону можуть бути саме в зміні цільового призначення.

– З кожним таким випадком, потрібно розбиратись окремо. Земельна ділянка повинна відповідати генеральному плану, плану зонувань, а також іншій містобудівній документації, – каже юрист Сергій Корнійчук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *