Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Вінницький мікрорайон біля Хімпрому вживає воду з нітратами

Вінницький мікрорайон біля Хімпрому вживає воду з нітратами

“Якщо вода з криниці – значить її можна пити й вона завжди чистіша, ніж з крану” – часто доводиться стикатись з такою стереотипною думкою. Але у багатьох випадках це зовсім не відповідає дійсності .

Ми вирішили перевірити стан води у криницях Хутора Шевченка. Цей мікрорайон розташований біля колишнього хімічного гіганта “Хімпром”. Завод закинутий, але на його території залишилось багато  хімічних сполук, які просочуються у грунт. До прикладу, там й досі знаходиться терикон з фосфогіпсу заввишки близько десяти метрів та 200 метрів у ширину. Відстань між териконом та житловими будинками  –  65 метрів.

Щоб дізнатися який хімічний склад має вода у криницях Хутора Шевченка, 15 липня  ми надіслали запит до ДУ “Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України”. 18 липня фахівці цієї установи провели відбір проб води  з десяти криниць Хутора Шевченка, які знаходяться на обліку Вінницької міськради. За результатами санітарно-хімічних досліджень лише вода в криниці на провулку Чернігівському,3 відповідає нормі. Вода в інших колодязях має перевищений вміст нітратів або жорстку воду. Окрім цього дослідження, вода в криницях була перевірена на бактеріологічний склад. За результатами цього дослідження (результат від 21.07.2018 року №№1316-1325) якість води у всіх громадських криницях, за винятком двох – по вулиці Терентія Полубудкіна, 18 та бульвару Марка Вовчка,18, не відповідає вимогам ДСанПіНу. 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», а саме – виявлені загальні колі-форми в 100см³, що перевищує норму (в нормі – відсутні). Хоча за результатами санітарно-хімічних досліджень, вода у криниці на бульварі Марка Вовчка, 18 має нітрати, норма котрих перевищена в 1,5 рази.

Для вжиття заходів реагування, ДУ ,,Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомила про стан води на Хуторі Шевченка Вінницьке міське управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області. Це управління надіслало нам листа, що направили звернення до директора департамента комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради Володимира Ніценко щодо необхідності проведення очистки та дезінфекції цих криниць. Також Держпродспоживслужба направила листа голові Асоціації органів самоорганізації населення міста Вінниці з лабораторними аналізами води у криницях Хутора Шевченка, щоб ті повідомили населення про якість води.

Всі ці криниці відмічені журналістами на картах Google https://www.google.com.ua/maps/@49.2587371,28.5180432,464m/data=!3m1!1e3!4m2!6m1!1s1xSdxoKWl5yzvXA_FFOcahy_hp0kMetYR , тому без проблем ви їх зможете знайти на мапі та дізнатись про лабораторні аналізи у кожній з криниць мікрорайону.

Фото http://urban.vn.ua, Sergey Dzvonko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *